Másképp hazudnak a férfiak, mint a nők?

Így látja a pszichológus

Vajon tényleg van különbség a férfiak és a nők hazugságszokásai és -témái között?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A férfiak és a nők ugyanolyan nagy százalékban szoktak hazudni, ám nem ugyanazon dolgokban.

A különbség nem abban keresendő, hogy a férfiak és a nők miért hazudnak, sokkal inkább az az érdekes, hogy mit füllentenek.

Az idő-tér kontinuum hatása

A férfiak legtöbbször a jövedelmükkel és magasságukkal, a nők pedig a korukkal és a súlyukkal kapcsolatban hajlamosak valótlant állítani.

Amerikai kutatók azt a következtetést vonták le ebből, hogy az idő-tér kontinuumnak nagy szerepe van abban, hogy a különböző neműek miről füllentenek. A férfiak ugyanis előrefelé tekintenek, és csúnyán szólva felfelé kerekítik a valótlanságot, míg a nők szívesebben kerekítenek lefelé.

Hozzáadás és kivonás

A pszichológusok szerint a férfiak sokkal inkább olyat hazudnak, ami előnyükre válik. Például előszeretettel állítják, hogy több pénzük van, hogy magasabbak, vagy éppen több szexuális partnerük volt az évek során, mint valójában.

Ezzel szemben a nők sokkal kényesebbek a külcsínükre és a korukra. A valódi életkorból szívesen csípnek le néhány évet, ahogyan jellemző az is, hogy a kilók számait csökkentik. Ráadásul a szexuális partnereik számát sem teszik kirakatba, általában kevesebbet mondanak, mint amennyi intim kapcsolatuk volt.

A férfiak a jövőbe tekintenek

Ezek a hazugságfaktorok azért érdekesek, mert a magasság az egyetlen, ami többé-kevésbé megmarad egy életen keresztül. A többi dimenzió, mint például a kor, a kinézet, az anyagi helyzet az idő múlásával pozitív és negatív irányba is változhat.

A hazugság 12 leggyakoribb jele

Nézegess képeket!

Elolvasom

Habár a kor előrehaladtával a partnerek száma csökkenhet, akkor sem válik semmissé, ezzel szemben például a kilók vagy a pénzügyek akár felfelé vagy lefelé is liftezhetnek.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ebből vonták le a kutatók a tér-idő kontinuum befolyását a hazugságokra, hiszen amíg a nők a múltban élnek, és azzal foglalkoznak, hogy hány partnerük volt, netán hány évesek, és ezzel kapcsolatban állítanak valótlanságot, addig a férfiak a jövőbe tekintenek, és arra koncentrálnak, hogy milyenek lesznek majd egyszer - például gazdagok vagy Casanovák. Vagyis ők egyfajta reménybeli hazugsággal próbálnak másokat elkápráztatni.

Te miről hazudsz a leggyakrabban?

Ezt is szeretjük