3 jel, hogy hazugság terjed rólad a munkahelyen

Mit tehetsz ellene?

Talán ártatlan vagy, de kedvezőtlen híresztelések kaphatnak lábra rólad, ami árthat a karrierednek.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A pletyka az egyik legalattomosabb munkahelyi ártalom. Előfordulhat, hogy annak ellenére terjednek rólad megalapozatlan hírek, hogy te nem vagy pletykás, de az is lehet, hogy a szóbeszéd visszaüt, és azért suttognak valakiről a háta mögött, mert előzőleg ő is kivette a részét a hasonló történésekből.

A híresztelések hátterében néha bosszú vagy rosszindulat, esetenként irigység, de gyakran szenzációhajhászat áll, amely az unalmas hétköznapokat, akár hazugság árán is, de valamilyen izgalmas ténnyel igyekszik feldobni.

Éppen ezért a pletykák többnyire nem a legkedvezőbb színben tüntetik fel áldozatukat. Bár alapulhat félreértésen is a hírbe hozás, gyakran rivalizálás az oka, és a pletykáló ezáltal valamilyen előnyre vagy népszerűségre akar szert tenni a másik rovására. 

A megalapozatlan híresztelések veszélyesek lehetnek, mert alááshatják az önbizalmad, de a karrieredet is fenyegethetik. Ilyenkor nem érdemes túl sokáig várnod azzal, hogy szóvá tedd, illetve rákérdezz a kollégáidnál, hogy mi az oka furcsa, megváltozott viselkedésüknek. Nézd meg, milyen jelekre kell figyelned, illetve mit tehetsz, hogy megállítsd a hazugságfolyamot!

Kimaradsz

Az egyik legfeltűnőbb jel, hogy kimaradsz a közösségi eseményekből, és mindez főleg akkor árulkodó, ha épp a barátkozás fázisában voltatok, vagy már megalapoztatok egy jónak tűnő viszonyt. Ha valaki bemártott a kollégáid előtt, valószínűleg észreveszed, hogy ők távolságtartóbban kezdenek viselkedni veled. Rendszeresen elfelejtik megkérdezni azt, ami azelőtt természetes volt: mész-e velük kávézni vagy ebédelni, és nem szólnak a külön összejövetelekről sem.

Így lehetsz népszerű a munkahelyeden!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Megváltozó érdeklődés

Gyanakodhatsz, ha valamelyik kollégádnak hirtelen, egyik napról a másikra megváltozik a magatartása veled szemben, miközben esetleg másokkal nem. Ha eddig barátságos volt, most távolságtartó lesz, ám az is lehet, hogy váratlanul kíváncsi lesz rád, noha eddig csak látásból ismertétek egymást. Ha nem csak egy emberről van szó, az különösen erőteljes figyelmeztetés arra, hogy lépned kell, mielőtt még jobban elmérgesedne a viszony. Lehet, hogy a beszélgetéseket rejtélyes gyanú fertőzi meg, és azt is tapasztalod, hogy elhallgatnak előled valamit és lenyelik bizonyos mondataik végét. Esetleg épp ellenkezőleg, rejtélyes célzásokkal igyekeznek kiugrasztani a nyulat a bokorból vagy csak bosszantani téged. Ha nem kezdeményezed te a helyzet tisztázását, valószínűleg más sem fogja, és csak egy véletlenben bízhatsz, mely módosítja a helyzetet.

Elkapott tekintetek

Olykor azt is észreveheted, hogy valaki rajtad felejti a szemét, de nem annyira azért, mert különös vonzalmat ébresztettél benne. Inkább vizslató-méregető tekintettel találod magad szemben, mert valamelyik kollégád szeretne meggyőződni arról, hogy van-e rajtad valami nyoma annak, amit hallott rólad. Persze kíváncsiságának mértéke a hazugság súlyosságával arányos.

Mit tehetsz?

Ha felfigyelsz valamelyik jelre, a legcélszerűbb, ha attól az embertől kérdezed meg, hogy mi az oka furcsa viselkedésének, aki felől a jelek érkeznek hozzád. Ezzel párhuzamosan átgondolhatod, hogy mi lehet az oka mindennek, illetve tettél-e valami olyat, ami kiválthatta.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ha a kollégáid viselkedése kérdéseid ellenére sem változik, akkor mindenesetre gondolkodj el azon, hogy akarsz és tudsz-e egy olyan közösségben dolgozni, ahol adnak az ember háta mögött születő híresztelésekre.

Ezt is szeretjük