Megvan a felelős az azeri baltás ügyében - Íme, a legújabb verzió

Rogán szerint nem a kormány a hibás, hanem az, aki egy folyosóra szállásolta el a két katonát.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője a Magyar Nemzetnek adott interjújában a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet teszi felelőssé, amiért Örményország megszakította minden kapcsolatát Magyarországgal, miután kiadtuk Azerbajdzsánnak azt a baltás gyilkost, aki álmában mészárolta le az egyetem kollégiumában örmény katonatársát.

Rogán elmondta: személy szerint azért fájó neki az ügy, mert több örmény barátja is van, és a belváros önkormányzata jól működő testvérvárosi kapcsolatot ápol Jerevánnal.

- Sajnálatos, hogy Magyarország belekeveredett az örmény-azeri konfliktusba. Ebben a kérdésben nem Magyarországnak kell igazságot szolgáltatnia. Az azeri félnek joga volt a nemzetközi jog szerint Safarov kiadatását kérni, mi pedig jogszerűen jártunk el, amikor erről döntöttünk. Butaság azonban azt feltételezni, hogy Azerbajdzsánnal bármilyen állampapír-vásárlásban állapodtunk volna meg. Ezt Azerbajdzsán is világosan cáfolta - mondta Rogán Antal.

Íme, a magyarázat

A frakcióvezető arra a kérdésre, hogy miért pont most lett eredménye a Safarov kiadatásával kapcsolatos tárgyalásoknak, azt válaszolta: előbb-utóbb - pro vagy kontra - döntést kellett hozni a kérdésben.

- A nemet is meg kellett volna indokolni, és lehet, hogy az is ugyanekkora mértékű konfliktust eredményezett volna, méghozzá úgy, hogy jogilag sem tudtuk volna alátámasztani döntésünket. Ha valaki ebben az ügyben hibázott, az az volt, aki 2004-ben egy folyosóra szállásolt el egy azeri és egy örmény katonát - szögezte le a frakcióvezető, így hárítva a felelősséget a kiadatásra rábólintó magyar kormányról másra.

Kínos fotók Orbán Viktorról: foghatja a fejét a miniszterelnök

Nézegess képeket!

Elolvasom

Eközben a külügyi államtitkár...

Mindeközben a kormány külügyi államtitkára elismerte, tudták, hogy hazájában a gyilkos kegyelmet kaphat, ennek ismeretében adták ki a férfit Azerbajdzsánnak.

- Nem igaz, hogy nem figyeltünk a nemzetközi garanciákra, tisztában voltunk azzal, hogy kaphat elnöki kegyelmet az Azerbajdzsánnak átadott Ramil Safarov - mondta Németh Zsolt az MTV reggeli műsorában. Az államtitkár ugyanakkor hozzátette, Magyarországnak volt egy erkölcsi és egy jogi garanciája, hiszen bízhatott abban, hogy van egy jó, fejlődő magyar-azeri viszony és egy kétoldalú megállapodás.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

- Magyarország ugyanis jegyzéket váltott, amiben az azeriek egyértelművé tették, hogy Ramil Safarov vagy letölti a rá kiszabott 25 évet, vagy egy új eljárást indítanak az ügyben. Nem volt okunk feltételezni, hogy egy baráti gesztusra egy baráti ország meglehetősen barátságtalanul reagál - magyarázta az államtitkár.

Ezt is szeretjük