Orbán letudatlanozta a kormányt kritizálókat

Marad az adórendszer, a keleti nyitás jó, az új alkotmány meg szilárd alap. Orbán szerint sikeres két évet zárt az ország.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délután a Századvég konferenciáján értékelte az elmúlt két évet, ami szerinte az ország szempontjából sikeres volt.

- Magyarország pénzügyi, gazdasági, társadalmi stabilitását végül is az elmúlt két évben közösen elvégeztük - szögezte le a kormányfő.

Hiába csábít az IMF!

A tervekről szólva elmondta, fenn kell tartani a méltányos közteherviselést - a bankadót és a szektorális adókat -, nem szabad feladni a középosztály felerősítésére vonatkozó terveket, meg kell tartani a fegyelmezett pénzügyi gazdálkodást, meg kell teremteni az ország tartós finanszírozását, melyhez növelni kell a belső megtakarítás átemelését az államháztartás finanszírozásába - vagyis a lakosságot államkötvény-vásárlásra kell ösztönözni.

Emellett, - ahogy Orbán Viktor fogalmazott - "IMF-csábítás ide vagy oda", a piacokon ott kell maradni, meg kell állapodni az IMF-fel és az EU-val, és ki kell menni a keleti pénzpiacra is.

Ötmillió dolgozó

Kell ezen kívül - a mostaniakkal együtt - minimum ötmillió dolgozó, folytatni kell a szociális rendszer átalakítását, meg kell tartani az egykulcsos adórendszert, illetve tb- és járulékcsökkentésbe kell kezdeni. Erre Matolcsy György nemzetgazdasági miniszternek kell forrást találni, "hiszen ezért van". Mindemellett nem szabad visszarettenni a képzési rendszer átalakításától sem. 

A baloldal azért versenyképtelen, mert képtelen közösségben gondolkodni

A tervek mellett Orbán Viktor többször kitért azokra, akik a kormány lépéseit kritizálták az elmúlt két évben. Szóba került a magyar és a nemzetközi baloldal, az értelmiség, a jogászok, a közgazdászok, valamint az EU is.

Orbán Viktor második miniszterelnöksége képekben

Nézegess képeket!

Elolvasom

Orbán a baloldallal kezdte, mint mondta, a magyar és a nemzetközi baloldal versenyképtelenségének okai között előkelő helyen szerepel az a probléma, hogy képtelenek közösségben gondolkodni, mert abban a pillanatban, hogy valamilyen közösséget definiálnak, az a gondolat fogalmazódik meg bennük, hogy ezzel kirekesztenek valakit.

A baloldal ellenséget kreál a családból

Orbán szerint ezért nem tudnak mit kezdeni a családdal, a nemzettel, ám ahelyett, hogy ezt a dilemmát feloldanák magukban, továbbra is makacsul kitartanak amellett, hogy - politikai értelemben a hasznosságuk szempontjából - tagadják ezeknek a közösségeknek a létezését, sőt, ellenséget kreálnak belőlük.

- Ezért a baloldal nem is tudott az elmúlt 20 évben lényegében az európai politikai kultúra megújításához érdemben semmit hozzátenni - mondott véleményt.

Ezután jöttek azok, akik az alkotmányt kritizálták. Orbán közölte, az új alkotmánnyal darázsfészekbe nyúltak, európaiba és magyarba egyaránt.

Íme, a változások, amelyek minden nőt érinthetnek

Nézegess képeket!

Elolvasom

A miniszterelnök úgy vélekedett, az alkotmány bírálásakor Európa kettős mércét alkalmazott velünk szemben, hiszen van olyan ország, amelynek az alkotmánya a szentháromság definíciójával kezdődik, ami soha senkit nem bántott, nálunk meg már a Himnusz első sora probléma volt.

A magyar elit tévedett

Orbán hozzátette: stabil házat homokra nem, csak sziklára lehet építeni. A miniszterelnök szerint az előző, "láthatatlan" alkotmány volt a homok, az új pedig a szikla, és a magyar elit tévedett, amikor azt gondolta, hogy az előző alkotmány szilárd alapot jelent.

- Azt nem gondolhatták komolyan, hogy egy ország fölépítheti az életét egy nem létező alkotmányra - tette hozzá. Orbán szerint az, aki nem amellett érvelt, hogy a kétharmadot ne használják fel az ország alkotmányos stabilizálására, a Magyarországról szóló vitában rossz pozíciót foglalt el.

- A kormány jó pozíciót akart elfoglalni, és ezért mindent megtett annak érdekében, hogy a kétharmados többség felhasználásával megalkossa a szikla talapzatot, az alkotmányt - magyarázta a kormányfő.

Megkapta magáét az is, akinek nem tetszik a nemzeti konzultáció

Ezután jöttek a nemzeti konzultációt kritizálók. Orbán közölte, az értelmiség szereti a nemzeti konzultációt "lesajnálni", mert ők úgyis tudják ezekre a kérdésekre a választ, de ha nem tudnák, akkor is jobb kérdéseket tudtak volna feltenni. Orbán úgy vélte, azért szólják le ezeket a politikai eszközöket, mert ez egy jó alkalom arra, hogy intellektuális felsőbbrendűségüket egy kicsit kiélvezzék.

Aki a keleti nyitást bírálja, az tudatlan

Orbán kitért a keleti nyitásra is, amit a "magyar elemzők, közgazdászok, de általában a magyar társadalom politikával foglalkozó fölkészültebb rétege rendszeresen fintorogva emleget", mondván, hogy ezek nem is demokráciák, minek megyünk ilyen helyekre, ha odamegyünk, miért nem balhét csinálunk.

Képek! Kicsapta a biztosítékot Simicska Lajos

Nézegess képeket!

Elolvasom

A miniszterelnök elmesélte legutóbbi, kazahsztáni útját, ahol felvetette, hogy kössünk stratégiai együttműködési megállapodást, amikor is kiderült, hogy ilyen megállapodásuk a németekkel és a franciákkal is van.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

- A keleti nyitással szembeni magyar ellenállás provinciális, tudatlanságból táplálkozik. Nem látja, hogy mi van a világban, és nem érzékeli, hogy mások is állapotbéli kötelességnek értékelve a politikát készítik fel a saját nemzetüket a válság utáni időszakra, és már előttünk vannak a keleti nyitás politikájában is - tette hozzá.

Ezt is szeretjük