Motorbalesetet szenvedett! Elütötte egy ámokfutó a híres magyar olimpikont

Güttler Károly cserbenhagyásos baleset áldozata lett.

Motorbalesetet szenvedett Güttler Károly magyar úszó. A Szöulban ezüstérmet nyert sportolót egy száguldozó autós ütötte el.

A sofőr az ütközés után elhajtott, otthagyta a földön áldozatát, akinek szerencsére nem lett komolyabb baja.

Száguldozott az autós

Güttler Károly szerint csak a motorosruha, a csizma és a sisak mentette meg attól, hogy súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedjen. A csuklója még most is be van dagadva, azt még szorításra egy darabig nem fogja tudni használni, mesélte a TV2 Tények című műsorának kamerái előtt.

Először az Andrássy úton tűnt fel neki a száguldozó autós, aki csikorgó fékezéssel mindig az utolsó pillanatban állt meg a piros lámpánál, a Hősök terénél pedig majdnem elgázolt egy turistacsoportot a zebrán.

- A turisták úgy ugráltak szét, mint a tyúkólban a tyúkok. Mutogatták neki, hogy nem vagy normális, majdnem elütöttél bennünket. Ezt követően én is megkérdeztem tőle, normális-e? - elevenítette fel az esetet.

A magyar úszót végül az M3-as elején megint utolérte az ámokfutó, akit még a belső sávban haladó rendőrautó sem érdekelt. Hátulról, bal oldalról nekiment az olimpikonnak, aki alól elszállt a motorja.

Cserbenhagyta a gázoló

- Pörögtem, pörögtem, és mikor végre megálltam, rögtön hátranéztem, nehogy elüssön egy közlekedő autó. Kirohantam oldalra a szalagkorláthoz, és láttam, a motor akkor még mindig ment, 115 métert csúszott - mesélte.

Hogy a sofőr részeg volt, vagy szándékosan ütötte-e el az olimpikont, amiért az előtte megjegyzést tett rá, nem tudni, mert segítségnyújtás nélkül továbbhajtott, csak a rendőrök álltak meg segíteni Güttlernek.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

A Budapesti Rendőr-főkapitányság segítségnyújtás elmulasztása miatt indított eljárás az egyelőre ismeretlen autós ellen, akit a városban felszerelt térfigyelő kamerák alapján próbálnak azonosítani.

Fotó: TV2 Sajtószoba/Tények

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük