Friss fotókon Egerszegi Krisztina - A barcelonai olimpia évfordulóját ünnepelték az este

Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az 1992-es barcelonai olimpia 25 éves évfordulóját, az ott részt vevő magyar csapat hőseit ünnepelte csütörtök este a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja. Az eseményen nemcsak számos olimpikon és érmet szerzett versenyző, de edzők, sportvezetők, orvosok és az akkori delegáció más tagjai ünnepelték együtt a jubileumot. Az eseményen a ritkán látott Egerszegi Krisztina is megjelent: a 43 éves olimpikon három gyermeket nevel, és kerüli a nagy nyilvánosságot.

A barcelonai olimpiát 1992. július 25. és augusztus 9. között rendezték meg. A XXV. Nyári Olimpiai Játékokon a magyar sportolók összesen 11 arany-, 12 ezüst- és 7 bronzérmet nyertek, a nemzetek közötti éremtáblázaton a nyolcadik helyen, a nem hivatalos pontversenyben hetedik helyen zártunk. Ez volt a Helsinki utáni Magyarország második legjobb szereplése.

A legeredményesebb magyar versenyző Egerszegi Krisztina volt, aki 18. születésnapja előtt három aranyat nyert. Az első nap érmét, az első aranyérmet is neki köszönhettük, amit 400 vegyesen nyert. Az Index azt írta, vonakodott elmenni a rendezvényre, de a férje meggyőzte, ott a helye. Azt mondta, Barcelonáról az elvárások jutnak eszébe: három számban indult, mindegyikben aranyat vártak tőle. Próbálta ennek a nyomásnak a súlyát kiiktatni.

- Ez volt az az olimpia, amelyiknél a záróünnepségen is ott voltam, a másik kettőnél nem, ezért is különleges. A csúcs azonban, ha már mindenáron választani kell, az Atlanta. Ott hagytam abba, a csúcson kell abbahagyni, a mondás is így tartja. Nem zavar egyáltalán, hogy nem indultam 100 háton, és kihagytam, az én döntésem volt. Tudom, sokan akadékoskodtak, nem értették, de így volt jó, ahogy alakult - nyilatkozta az Indexnek.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?