Gondoltad volna róla? Az m1 egzotikus szépségű tévése új oldaláról mutatkozik be

Al Ghaoui Hesna, az m1 csinos riportere művészként mutatkozik be.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az m1 egzotikus szépségű riportere, Al Ghaoui Hesna a háborús övezetekből adott tudósításainak köszönhetően lett ismert és elismert a szakmájában.

Magyar anya és szír apa lánya
A DTK Show-ban D. Tóth Krisztát ábrázoló rajzával
Munka közben

A csinos tévés hétvégén egy, a nagyközönség számára eddig ismeretlen oldaláról is bemutatkozik.

Háborús helyszínekről jelentkezik

A magyar édesanyától és szír származású édesapától született Al Ghaoui Hesna 1998-ban külpolitikai újságíróként kezdett dolgozni a Népszabadságnál, majd a Magyar Televízió riportere lett. Nem haditudósító, de tudósításainak helyszínei gyakran esnek konfliktuszónákba.

A háborús konfliktusok helyszíneinek megrázó hétköznapjairól tett vallomásait Háborúk földjén címmel riportkönyvben jelentette meg 2010-ben. 2011-ben Prima Primissima díjjal tüntették ki.

Riportfilmjeivel kétszer nyert már Kamera Hungária díjat, de alkotásaival nevet vívott ki magának a  monte-carlói televíziós fesztiválon, a CNN World Report pályázatán vagy az Al-Jazeera Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon.

Televíziós munkájával nap mint nap bizonyítja, hogy a hölgyek még igazán férfias terepeken is megállják a helyüket, ha önálló, nőies gondolkodásmódjukat és szemléletüket képesek integrálni munkájukba. Nem véletlen hát, hogy őt kérték fel, legyen a hétvégi magyar TEDxWomen konferencia moderátora és háziasszonya.

Művészként debütál

A 34 éves tévés, aki szabadidejében szépprózát ír, és fest is, itt mutatkozik be először művészként: a vendégek Al Ghaoui Hesna festményeit és fotóit is megtekinthetik az előadások szüneteiben.

Sokoldalú női tévések

Nézegess képeket!

Elolvasom
- Nagy TED-rajongó vagyok, nagyon inspirálóak ezek a rövid, ám általában rendkívül szellemes és tanulságos előadások - mesélte.

A TED - T = Technology, E = Entertainment, D = Design - célja, hogy a technológia, a szórakoztatás és a dizájn területeiről érkező, kimagasló eredményeket elért emberek megoszthassák a jövőt formáló gondolataikat, ötleteiket.

Beszélt már TED-konferencián Bono a U2-ból, Elizabeth Gilbert, az Ízek, imák, szerelmek című bestseller írója, Jane Goodall etológus, Bill Gates és Jamie Oliver.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A nemzetközi TEDxWomen licensz alapján szervezett konferenciát december 2-án tartják Budapesten, a Balassi Intézetben. A központi és a világ több mint 130 városában egyidejűleg zajló helyi konferencia célja, hogy megosszák a világgal az arra érdemes gondolatokat és ötleteket, és közös fórumot teremtsenek a bátor és gondolkodó nőknek.

A rendezvényen olyan nagyszerű, inspiráló magyar előadókat hallgathatnak, mint Kriston Andrea, a róla elnevezett intimtorna-módszer kifejlesztője, Szentirmai-Joly Zsuzsanna textiltervező iparművész, a Laokoon szövet feltalálója, Nagy Andrea, a Böjte Csaba alapítványát támogató Séta Dévára projekt egyik megálmodója vagy Kardos-Horváth János, az egykori Kaukázus és a K2 zenekar frontembere. A részletes program a www.tedxw.hu oldalon található meg.

Fotó: MTI/Czimbal Gyula, MTVA/Zih Zsolt

Ezt is szeretjük