Ezt a 4 dolgot edd, ha babát szeretnél

Van, aki a gyógyszerekre esküszik, pedig létezik egyszerűbb megoldás. Tudd meg, mit egyél, hogy jöjjön a baba!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha elszánjátok magatokat a nagy lépésre, és partnereddel úgy döntötök, hogy nem védekeztek, többé nem kell aggódnod, ha késve jön meg a menzesz. Sőt, ekkor a dolgok állása megfordul, és a 28. után minden egyes nap reménykedsz, hogy talán ezúttal végre pozitív lesz a teszt.

Hasonló helyzetben azonban a legtöbb nő azzal szembesül, hogy a teherbeesés nem is megy olyan könnyen, ahogy azt korábban gondolta, de ez még nem jelenti azt, hogy meddőségtől kellene tartanod. Ha úgy érzed, nehezebben mennek a dolgok, mint gondolnád, próbáld ki a legjobb termékenységnövelő ételeket, melyek segítségedre lesznek abban, hogy hamarosan egy újabb taggal gyarapodhasson a család!

Hogyan működnek az ételek?

A termékenységet számos tényező befolyásolja. Elég egy stresszesebb időszak ahhoz, hogy a ciklusod felboruljon, de az is köztudott, hogy a drasztikusan fogyókúrázó nőknél megesik, hogy egy-két menstruáció kimarad. Ez is jelzi, hogy a peteérésedben központi szerepe van az egészséges étkezésnek és az alapvető tápanyagoknak, de egyes táplálékok akár hormonszintedre is hatással lehetnek. Néhány zöldség és tejtermék fitoösztrogéneket tartalmaz, fogyasztásukkal tehát növelheted szervezeted ösztrogénszintjét, ami az egészséges fogamzóképességhez elengedhetetlen női nemi hormon.

A tápanyagok tekintetében arra ügyelj, hogy a szervezeted zavartalan működéséhez szükséges napi mennyiséget feltétlenül biztosítsd. Fogyassz minél több rostot, de ügyelj rá, hogy ne terheld meg testedet feleslegesen energiadús ételekkel. Kerüld az adalékanyagokat és a tartósítószereket is, a lerakódó méreganyagok ugyanis egy idő után fogamzóképességedet is negatív irányba befolyásolhatják. A fogamzást elősegítő étrend nem sokban különbözik a mindennapokra ajánlott egészséges táplálkozástól, de bizonyos ételekből nem árt alaposan bevásárolnod, ha babát szeretnél.

Fokhagyma, szója

A legjobb természetes antibiotikum, a gyulladáscsökkentő hatású fokhagyma nemcsak egészséged megőrzésében segíthet. Rengeteg fitoösztrogént tartalmaz, ami hatásos lehet, ha azért vannak nehézségeid a teherbeeséssel, mert nem elég magas az ösztrogénszinted. Ez különösen valószínű, ha dohányzol, és csak a terhességed idején szeretnél felhagyni rossz szokásoddal, vagy már leszoktál, de korábban erős dohányos voltál.
Hasonló hatása van még a lenmagnak és a komlónak is, de nagy mennyiségben fogyasztva a szója is hatással lehet hormonháztartásodra.

Olajos magvak

A csonthéjasok és a magvak sok kalciumot, magnéziumot és cinket tartalmaznak, melyek fontos tápanyagok a babavárás előtt és a terhesség alatt egyaránt. Rostban is rendkívül gazdagok, ami biztosítja emésztőrendszered megfelelő működését, de a rostok béltisztító hatásuk révén a felhalmozódott méreganyagoktól is megszabadítanak.

Ezeket edd az egészséges babáért

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nem mellékes az sem, hogy az olajos magvak serkentik a nemi vágyat is, ami nem hátrány, ha babát szeretnél. A magvakat lehetőleg nyersen fogyaszd, legfeljebb egy kicsit pirítsd őket, hogy a lehető legtöbb tápanyag megmaradjon bennük. Keverd őket friss salátához vagy főtt ételekhez: ha naponta egy marékkal eszel belőlük, nemcsak a babavállalás megy majd könnyebben, de bőröd is szebb lesz.

Növényi csírák

Az E-vitamint a termékenység vitaminjának tartják, mivel felfedezésekor a tudósok arra lettek figyelmesek, hogy ennek hiányában az állatok képtelenek szaporodni. Hasonló hatása lehet az emberi szervezetben is, ha tehát kevesebb E-vitamint juttatsz be az ajánlott napi mennyiségnél, előfordulhat, hogy nem esel olyan könnyen teherbe, mint szeretnél.
Különösen gazdag E-vitaminban a búza, azonban kimutatták, hogy a még növekvőfélben lévő növényi csírák háromszor annyit tartalmaznak ebből a hasznos tápanyagból. Fontos, hogy lehetőleg természetes forrásból juss hozzá a vitaminhoz, ezzel ugyanis megelőzheted a túladagolás veszélyét. Fogyassz minél több búzacsírát, de bármilyen növényi csíra hatásos lehet.

Hal

Az omega-3 zsírsavak nemcsak a szív- és érrendszeri betegségek ellen hatásosak, de termékenységnövelő hatásuk is van. Ha nem fogyasztasz kellő mennyiségű telítetlen zsírsavat, méhedben csökkenhet a véráramlás, ami akár meddőséghez is vezethet.

Az omega-3 és omega-6 ideális arányának köszönhetően azonban az egyensúly könnyedén helyreáll, és megfelelő vérkeringés mellett a termékenységgel sem lesznek gondjaid. Mivel omega-6 zsírsav a legtöbb mindennapi táplálékban található, az a fontos, hogy az omega-3 utánpótlásáról gondoskodj.

A hal a legjobb természetes forrása ennek a tápanyagnak, úgyhogy terhesség előtt ne feledkezz meg a tengeri herkentyűkről! Lehetőleg lazacot és tonhalat fogyassz, ezeket ugyanis mértékkel még a teherbeesést követően is eheted. A kagylóféléket jobb, ha kerülöd, mivel ezek a terhesség első tíz hetében jelenthetnek különös kockázatot, az első hetekben pedig még nem biztos, hogy tisztában vagy azzal, hogy megtermékenyültél.

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük