4 kötelező dolog a terhesség előtt

Szeretnél biztosra menni az idegőrlő próbálkozás helyett? Készülj fel a sikeres terhességre tippjeink segítségével!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha babát tervezel, a biztos siker érdekében néhány dolgot érdemes még azelőtt megtenned, hogy partnereddel a tettek mezejére lépnétek. Mielőtt teherbe esnél, gondoskodj arról, hogy szervezeted biztonságos, egészséges otthon legyen a pici számára, ahol zavartalanul fejlődhet a kilenc hónap alatt.

Méregteleníts!

A méregtelenítő kúra hasznos a terhesség előtt, hiszen számos káros anyagot eltávolít szervezetedből, ami később a méhlepényen keresztül babádhoz is eljutna. Arra azonban ügyelj, hogy a diétát legalább három hónappal a terhesség tervezett ideje előtt ejtsd meg, ugyanis ennyi idő kell arra, hogy tested megtisztuljon.

Semmiképpen ne méregteleníts, amikor a baba már megfogant, a detoxifikáló kúrák során ugyanis a szervezetedben lerakódott méreganyagok először a véráramba ürülnek, ami az embrióhoz is eljut, és maradandó fejlődési rendellenességekhez vezethet. Lényegtelen, hogy melyik méregtelenítő diétát választod, a fontos, hogy végig tudd csinálni, és utána jobban érezd magad a bőrödben. Mindez azonban nem egyszerű megszorító étrend, hanem a szervezet saját méregtelenítő mechanizmusainak serkentése külső segítséggel.

Előnyös a bőrben, a vesében, a májban, a nyirokrendszerben felhalmozódott méreganyagok kiürítése szempontjából: hatására tisztább lesz a bőr, javul az átlagos energiaszint és az immunrendszer működése, illetve nő a szellemi teljesítőképesség. Ne lepődj meg, ha a diéta harmadik napján mindent elsöprő fáradtságot érzel, a szervezetedben eddig kötött formában lévő toxinok ugyanis ekkor kezdenek a véráramba szivárogni. Ha ezt tapasztalod, növeld a napi folyadékbevitelt, ami segít kimosni a mérgeket, így a hetedik napra már érezni fogod a pozitív változást.

Ha szeretnél most belekezdeni egy méregtelenítő diétába, de nem tudod, melyiket válaszd, olvasd el, mi mit ajánlunk! »

Prekoncepciós táplálkozás

Ha sikeresen túljutottál a méregtelenítő diétán, semmiképpen ne ess abba a hibába, hogy visszatérsz régi, rendszertelen vagy egészségtelen életmódodhoz. Kezdj el tudatosan és egészségesen táplálkozni, és válaszd mindenből azt, ami a legjobb neked és a leendő babának!
Mivel a bevitt tápanyagoknak egy új életet kell megalapozniuk, a jó prekoncepciós diétából nem hiányozhat a szénhidrát, a fehérje és a zsír sem, de ezenfelül gazdag rostokban, folyadékban, vitaminokban és ásványi anyagokban is.

Mindeközben igyekezz kiiktatni az összes káros anyagot étrendedből, és kerüld az üres szénhidrátokat, a telített zsírsavakat, valamint a túlfinomított élelmiszerek és vörös húsok fogyasztását. A cukor, a fehér kenyér és a marhahús helyett fogyassz minél több teljes kiőrlésű gabonából készült ételt, antioxidáns hatású zöldséget és gyümölcsöt, halat és sovány szárnyashúst. Tartsd be legalább a napi három főétkezést, és igyál legalább két liter szénsavmenetes ásványvizet!
A tervezett baba szempontjából a legjobb, ha étrended bio vagy organikus élelmiszerekből áll, melyek nem tartalmaznak tartósítószert, és növényvédő szerekkel sem kezelték őket.

Ezeket edd az egészséges babáért

Nézegess képeket!

Elolvasom

Termékenységi vizsgálat

Nem csak ételekkel tehetsz azonban a babáért. Mielőtt próbálkozni kezdenétek, jelentkezz be nőgyógyászodhoz termékenységi vizsgálatra. Számos problémára fény derülhet, aminek könnyebb addig a végére járnod, míg a sikertelen kísérletek miatt nem veszted el végképp a reményt. A negatív lelkiállapot ugyanis erős befolyással lehet a fogamzóképességre, a leggyakoribb problémákra pedig olykor egyszerű orvosi kezelések léteznek. Feltétlenül végeztess egy hüvelyi ultrahangot, hormonvizsgálatot és ovulációs tesztet.

Ha ezek nem mutatnak semmit, ami aggodalomra adna okot, sikerrel vághatsz bele a babaprojektbe. Ha a tesztek valamelyike további problémára utalna, kövesd orvosod tanácsait, aki segíthet abban, hogy kisebb probléma esetén is természetes úton eshess teherbe. A peteérést akár magadnak is vizsgálhatod egyszerű otthoni gyorsteszttel, ami azért előnyös, mert így jobban meg tudod határozni azt az időpontot, amikor a lehető legnagyobb esély van arra, hogy a baba megfoganjon.

Kávé és cigaretta

A dohányzó nők esetében a meddőség, a veleszületett rendellenességek, a koraszülés, a magzati fejlődés elmaradásának gyakorisága a nem dohányzóknál észlelt értékek sokszorosa. A dohányfüst károsítja a petevezetéket, ha tehát rendszeresen rágyújtasz, az az életképes peték idő előtti pusztulásához vezethet.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Emellett azonban a koffein sem ajánlott, ha babát tervezel. Egy tanulmány szerint, ha napi egy kávét elkortyolsz, már az is jelentősen növeli a termékenységi problémák rizikóját, két-három csésze fekete esetében azonban kétszer nagyobb az esély a bajra, míg ennél több már a háromszorosára emeli a kockázatot. Ha tehát babát tervezel, a siker érdekében nem árt, ha lemondasz a reggeli pörgetőről és a dohányfüstről is. Kávé helyett fogyassz zöld teát, ez segít ébren maradni, anélkül, hogy káros hatásai lennének a szívedre vagy érrendszeredre nézve.

Cikkünk Marina Nicholas 3 lépés a termékenységért című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük