Ez a 3 logikai játék fejleszti a legjobban a gyerkőc képességeit

Bár az alapvető logikai műveleteket az iskolában tanulja meg a pici, otthon, játszva is fejlesztheted őt.

Az óvoda után az iskolában az önfeledt játék helyett hirtelen a betűk és a számok világába csöppen a gyerkőc.

Bár innentől kezdve már a tanulásé a főszerep, nem szabad megfeledkezned arról sem, hogy szórakozásra, kikapcsolódásra bizony a suli mellett is szüksége van a picinek.

Természetesen játszva is lehet tanulni, gondolkodásra ösztönözni a gyerkőcöt, hiszen rengeteg olyan játék létezik, mely amellett, hogy élvezetes, a logikát is fejleszti. Ismerd meg a három legjobbat, melyek közül biztosan elnyeri valamelyik csemetéd tetszését.

Puzzle

A puzzle a felnőttek számára is élvezetes, de az apró darabkákból álló képek összerakását már egészen kicsi korban el lehet kezdeni. Léteznek olyan kirakók, melyek nem lapokból, hanem kockákból állnak, ezekkel még a legkisebbek is könnyen boldogulnak, de egy alsó tagozatos gyerek már a hagyományos puzzle-lel is próbálkozhat.

Az egymáshoz passzoló darabok összeillesztésekor a csöppségnek egyrészt figyelnie kell a formákra, valamint a mintára is, így a feladat jócskán próbára teszi a koncentrációs készségét.

Mivel a feladat elsőre nehéznek tűnhet, kezdjetek együtt a játékhoz, így, ha lankadna is a lelkesedése, segítségeddel biztosan nem adja fel, a végén pedig igazi sikerélmény lesz számára, ahogy megjelenik a kép, amit ő rakott ki.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Első nekifutásra érdemes valami egyszerű mintájú puzzle-t választani, majd, ha már belejött, kereshetsz több darabból álló, bonyolult képet ábrázoló kirakót. A puzzle türelemre, kitartásra tanítja a csöppséget, valamint növeli koncentrációs készségét.

Sakk

Bár a sakk első ránézésre még sok felnőtt számára is bonyolult játéknak tűnik, akár már öt-hatéves gyerekek is megtanulhatják. Fontos azonban, hogy kellő türelemmel és körültekintéssel vezesd be a picit a futók és bástyák világába, sürgetéssel könnyen kedvét szegheted.

Viszont, ha egyszer megtanulja, a sakk csak a javára válhat, hiszen az egyik legizgalmasabb logikai-stratégiai játék. Nem kell más hozzá a sakktáblán és a bábukon kívül - csak egyszer kell beszerezni, és utána egy életen át használhatjátok őket.

Mivel a sakkban az a cél, hogy mindig egy - vagy inkább több - lépéssel az ellenfél előtt járj, erőteljes agytornára készteti a gyerkőcöt, amivel logikája, problémamegoldó készsége is fejlődik. Ha úgy látod, tehetséges benne, nézz körül, milyen sakkszakkörök vannak a környezetedben, hiszen már a legkisebbeknek is szoktak sakkoktatást szervezni, ahol a gyerkőcök egymástól is sokat tanulhatnak.

A 10 legédesebb gyerekdal

Nézegess képeket!

Elolvasom

Marokkó

A Marokkó egyszerű, mégis nagyon szórakoztató. A klasszikus játék - melyet Mikádónak is neveznek - egyenlő hosszúságú, kihegyezett pálcákból áll, melyek különböző színűek. Asztalon, sima felületen érdemes játszani, ahol könnyedén hozzáférhettek a pálcákhoz.

A játék lényege, hogy az egymásra véletlenszerűen ejtett pálcák közül úgy vegyetek el egyet-egyet két ujjatok segítségével, hogy a többi ne mozduljon el. Látszólag könnyűnek tűnik a feladat, mégsem olyan egyszerű, hiszen nem csupán nagyfokú türelmet, de némi kézügyességet is igényel.

Tipp: az interneten is rengeteg logikai játékot találhatsz, a fent említetteknek is létezik online megfelelőjük - bár kétségtelen, hogy élőben, együtt játszva az igaziak. Minden bizonnyal azonban szinte elkerülhetetlen, hogy csemetéd előbb-utóbb a számítógép bűvkörébe kerüljön, ha pedig már a gép előtt ül, hasznos játékokkal is elütheti az időt.

A pálcák festett végének az a szerepe, hogy megkülönböztesse az eltérő pontszámú darabokat, de léteznek egyszínű, műanyagból készült játékok is, melyekkel könnyebben bánhatnak a kicsik. Ennek a játéknak is célja, hogy ne adja fel a gyerkőc, és gondolkodjon, melyik pálcát tudja legegyszerűbben megkaparintani. A logika mellett a térlátását is fejleszti a Marokkó.

Ezt is szeretjük