A 4 legerősebb természetes módszer influenza ellen

Könnyebb megelőzni, mint gyógyítani

Már a fél óvoda vagy iskola beteg? Így úszhatjátok meg a fertőzést.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Február-márciusban mindannyiunknak megcsappannak az energiakészletei, így fogékonnyá válhatunk a betegségekre, különösen az influenzára. Annál is inkább, mert a kórokozóknak - velünk ellentétben - a tél végi-tavasz eleji időszak jelenti az év csúcspontját.

Ráadásul a gyerekek immunrendszere még nem is elég erős, így ők még inkább ki vannak szolgáltatva a különböző fertőzéses megbetegedéseknek. Fontos tehát, hogy felkészítsd kicsid szervezetét az esetleges támadásra - ami azonban egyszerűbb, mint gondolnád. A természet szerencsére bővelkedik egyszerű, ám annál hatékonyabb praktikákban, melyek révén átvészelhetitek az influenzaszezont.

Hideg lemosás

Már két-három éves gyerkőcöknél is alkalmazható a reggeli és az esti lemosás, ami kiváló edzést jelent a szervezet számára. Meghűlés, időjárás-érzékenység és influenza ellen egyaránt védettebb így a gyerek, mintha ódzkodna a hideg víztől.

Feltétlenül használj mosdókesztyűt! A lemosást a jobb lábfejnél kezdd, ezután folytasd felfelé, előbb a jobb, majd a bal lábon, sorban a hason, a két karon, a háton, majd elöl, kiváltképp a szívtájon. Gyors ütemben mosdasd a kicsit, a szívtájon két-három körkörös mozdulattal.

A művelet végén a száraz törölközővel való ledörzsölés meghozza azt a pompás meleget, amely csemetéd egész testét átjárja. Így keze-lába sosem hűl le jobban a kelleténél, szervezete pedig egyensúlyban marad. Arról nem is beszélve, hogy az esti lemosás után szinte biztosan nyugodt lesz az álma.

Bőrkefélés

Reggelenként természetes szőrű kefével keféld végig a gyerek testét. A művelet a jobb oldalon kezdődjön, és a szív felé haladjon, a lábaktól fel a vállakig. Ne nyomd rá erősen a kefét - elég, ha kipirul a gyerek bőre.

A 15 leggyakoribb betegség gyerekkorban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ezután jön a bal oldal. A mellet és a hátat nyeles kefével dolgozd meg finoman, mindig középről kifelé haladva. A hason körkörösen, alulról, az óramutató járása szerint forogjon a kefe. Végül zuhannyal távolítsd el a száraz bőrkorpát az egész testről.

Csodás teák

Tél végén-tavasz elején, amikor az influenza már leselkedik, megelőzésképpen ajánlatos a gyereknek bodzavirágból, kamillából, hársvirágból készült teát fogyasztania, de akár keverheted is a fenti gyógynövényeket.

Ha minden elővigyázatosságod ellenére megtörtént a baj, azaz a gyereknek csak sikerült összeszednie az influenzát, az orvosi kezelés mellett jó szolgálatot tehet a réti legyezőfű forrázata. Csészénként egy tetézett kiskanál felaprított levelet forrázz le, majd fél perc múlva szűrd le.

Cukrot semmiképp ne tegyél bele, legfeljebb egy kis mézzel ízesítsd, feltéve, hogy a kicsi nem allergiás rá. Napi egy-másfél csészét kortyolgasson el.

A természetes orvosságok alapértelmezésben mentesek mindenféle mellékhatástól.

Ám sajnos akadnak olyan csemeték is, akik érzékenyek rájuk - esetükben pedig nagy bajt okozhatnak az amúgy ártalmatlan gyógynövények. Fontos tehát, hogy körültekintően alkalmazd őket – a témáról itt olvashatsz bővebben.

Így hőmérőzd a rúgkapáló gyereket!

Influenza esetén elkerülhetetlen a hőmérőzés, ami ellen sok gyerkőc kézzel-lábbal tiltakozik - ám a helyzet korántsem reménytelen. Nézd meg videónkat!

Levegőt!

A kicsinek ki kell építeni saját védőrendszerét - a bőrének meg kell tanulnia, miként viselkedjen hidegben, melegben. Ezt pedig elsősorban úgy valósítható meg, ha a lurkó minél több időt tölt a szabadban, mégpedig nem passzívan, hanem futkosva, ugrálva, folyamatosan mozogva.

Legalább fél órára-órára akkor is menjetek ki, ha hideg van - az általános tévhittel ellentétben így a gyerkőc jóval kisebb eséllyel betegszik majd meg, persze a réteges öltözködésre gondot kell fordítanod. A túlhevülés is veszélyes lehet, ezért a bélelt kezeslábast vagy kabátot a fűtött lakásba érve nyomban vedd le csemetédről.

Ne ijedj meg, ha a kicsi netán pocsolyába lép, és átnedvesedik a zoknija. Otthon vegyen nyomban lábfürdőt, majd alaposan dörzsöld szárazra. Igyon citromos forró teát, aztán dugd ágyba, hogy jól átmelegedjen.

A megelőzés másik alappillére a szellőztetés. Naponta többször nyiss ablakot és csinálj kereszthuzatot, hogy az elhasznált levegő - a kórokozókkal egyetemben - távozhasson.

Cikkünk Maria Treben Gyermekbetegségek című könyve alapján készült, amely a Duna International Kiadó gondozásában jelent meg.

Ezt is szeretjük