Anyagcsere-pörgető, vízhajtó és 5 kilót fogyhatsz vele

Mi az?

Hallottál már a vízitormáról? Tudd meg, milyen egészségügyi előnyökkel bír a fogyasztása!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A vízitorma - latinul Nasturtium officinale - a brokkolihoz és a káposztákhoz hasonlóan a keresztesvirágúak népes családjának tagja.

A legfeljebb 60 centiméter magasra növő évelő vízinövény az egész világon elterjedt. A gasztronómia napjainkban kezdi felfedezni magának a kiváló anyagcsere-pörgető és vízhajtó hatású vízitormát.

A vízitorma fogyasztó hatása

A vízitorma íze kissé csípős, ugyanakkor édeskés, és a növény különleges hűsítő hatással bír. A természetgyógyászatban elsősorban vizelethajtó, emésztést elősegítő, tisztító hatása miatt ismerik el - ugyanakkor köhögéscsillapító és köptető hatása révén is használják.

Csípős vegyületeinek köszönhetően serkenti az emésztőnedvek termelődését, rostjai révén salaktalanítja az emésztőrendszert. A vízitorma elősegíti az epetermelődést, így biztosítja a zsírok könnyebb feldolgozását - ezt egyébként kalciumtartalma is elősegíti.

Serkenti az anyagcserét

Segít meggátolni az emésztőrendszerben kialakuló erjedési folyamatokat, csökkentve ezáltal a puffadással járó emésztési panaszokat. Mindezeknek köszönhetően serkenti a táplálékok előrehaladását az emésztőrendszerben, fokozza az anyagcserét, segíti a fogyást.

Hasi hízás ellen: 7 bevált vízhajtó táplálék

Nézegess képeket!

Elolvasom

Bőrszépítő és vízhajtó

Mindemellett igen gazdag A-vitaminban ás klorofillban, így segít megszüntetni a bőrproblémákat, illetve antioxidáns hatással is bír. Természetes vízhajtó és vértisztító, ráadásul antibiotikus tulajdonságú is - ami kimondottan jól jöhet a hűsösebb hónapokban.

Ellenjavallat

A vízitorma számos pozitív tulajdonsága mellett azonban fontos leszögezni, hogy várandósság alatt nem javasolt a fogyasztása, mert enyhe méhösszehúzódást okozhat.

Így fogyaszd a vizitormát!

A vitaminban gazdag vízinövény friss hajtásait és leveleit elsősorban kenyérfeltétként vagy túró ízesítésére használják. Fűszerezhetsz még vele salátákat, de akár fokhagymás tésztaszószokat is. Enyhén átfőzve levesekben is használhatod, illetve adhatod zöldséglevekhez, esetleg gyógyteákhoz. Ha egy csökkentett kalóriatartalmú étrend mellett rendszeresen fogyasztod a növényt, egy hónap alatt akár öt kilót is leadhatsz.

Ezt is szeretjük