Végleges fogyás éhezés nélkül: soha többé nem térnek vissza a plusz kilók! NutriCare diéta

A tartós fogyásért

Hosszú távú, egészséges fogyás.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A sikeres fogyás titka hosszú távon az, hogy elkerüld a jojó-effektust, vagyis a visszahízást, miközben a szervezeted minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson. Ez nem valósítható meg másképp, csak olyan táplálkozással, amely a fogyást támogatja bár, de nem jár koplalással és tápanyagmegvonással. A NutriCare diéta pont ilyen.

Bár már rövid idő alatt látványos eredményt hoz, hosszú távon is folytatható, mivel semmilyen drasztikus lemondást nem igényel.

A végleges fogyás mellett cél a fittség is

A NutriCare diéta azért különleges a különféle fogyókúrás módszerek közt, mert nemcsak a súlyvesztés célja határozza meg. A diéta során ajánlott táplálékok fizikai és mentális szinten is segítenek fittebbé válni. Nem jár tápanyagok megvonásával a diéta folytatása, az étrend kiegyensúlyozott.

Mire épít a NutriCare diéta?

Alapját az alacsony glikémiás indexű ételek előnyben részesítése képezi. A glikémiás index azt mutatja meg, hogy az elfogyasztott élelmiszerben lévő szénhidrát milyen gyorsan szívódik fel a szervezetben - bővebben itt olvashatsz arról, mi is a GI pontosan. Vagyis minél alacsonyabb ez a szám, annál kevésbé dobja meg a vércukor szintjét, ezzel hosszabb távon is jóllakottságérzést biztosítva. Emellett pedig kevésbé is hizlalnak az alacsony glikémiás indexű ételek.

Jó tudni: ha egy étel hirtelen emeli meg a vércukorszintet, utána sokkal élénkebb érzést vált ki az is, amikor a vércukorszint leesik. Ebből váratlan éhségérzet, akár falási roham is következhet.

A NutriCare diéta lényege tehát az, hogy megszűnjön a vércukorszint ingadozása, se élénk emelkedés, se erős esés ne legyen.

Így étkezz a tartós fogyásért!

A NutriCare diéta napi öt étkezést ír elő. Fontos, hogy az elfogyasztott ételek:

  • ne legyenek zsírban túl gazdagok - kivéve a halféléket,
  • szénhidrátban szintén ne - kivéve például az olyan lassú felszívódású szénhidrátot tartalmazó ételeket, mint a zab, a hajdina vagy a hüvelyes növények nagy része,
  • magas rosttartalmú ételek legyenek, tehát gabonák esetében 100%-ban teljes kiőrlésűek,
  • fehérjetartalmuk szintén legyen magas.

Mintaétrend

1. nap

Reggeli: egy marék zabpehely egy adag kaukázusi kefirrel, fél marék apróra tört dióval, fahéjjal.

Ebéd: egy nagyobb tenyérnyi nagyságú grillezett bazsalikomos-kakukkfüves csirkemell grillezett zöldségkörettel.

Vacsora: joghurtos uborkasaláta - reszelj le tetszőleges mennyiségű kígyóuborkát, majd keverj hozzá natúr és görögjoghurtot is, nagyjából azonos mennyiségben. Fokhagymával, kevés sóval ízesítsd.

2. nap

Reggeli: két szelet teljes kiőrlésű rozskenyér egy nagyobb főtt tojással, paradicsommal.

Ebéd: grillezett hal lencsesalátával.

Vacsora: egy nagyobb, héjában, zsiradék nélkül sütött krumpli túróval. Fűszerezd például kaporral, fokhagymával, petrezselyemmel - ami egyébként kiváló zsírégető fűszer.

3. nap

Reggeli: teljes kiőrlésű rozskenyér selyemsonkával, zöldségekkel.

Ebéd: durumspagetti házi paradicsomszósszal - sűrítményből, fűszerezve, minimális zsiradék hozzáadásával, egy kis marék zsírszegény reszelt sajttal.

Vacsora: kerti saláta csíkokra vágott zsírszegény sonkával, kaukázusi kefirrel leöntve.

Tízórai, uzsonna: a délelőtti órákban valamilyen gyümölcsöt, például almát vagy kivit válassz, délután inkább fehérjében gazdag nassolnivalókat, például diót, zsírszegény túrót vaníliával elkeverve, esetleg natúr joghurtot. De ehetsz például porból főzött pudingot is, természetesen cukor helyett édesítő hozzáadásával készítve.

Ezt is szeretjük