Fogyni akarsz? Ennyit és így egyél a szénhidrátokból, hogy folyamatos legyen a zsírleadás

Mutatjuk az ajánlott, pontos számokat.

Fogyni akarsz? Ennyit és így egyél a szénhidrátokból, hogy folyamatos legyen a zsírleadás
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Noha a szénhidrátokról sok diétázó úgy gondolja, hogy egy az egyben hízást okoznak, ez nem egészen igaz. Ahhoz, hogy sikeresen leadj néhány kilót, egyáltalán nem kell teljesen lemondanod a szénhidrátokról, sőt!

Ha túlzottan kevés szénhidrátot viszel be a szervezetedbe, akkor az fáradtság, lassuló anyagcsere formájában jelentkezik, ami egyáltalán nem segít fogyni. Sokkal célravezetőbb, ha a szénhidrátbeviteledet ésszerű módon korlátozod, a tested igényeit figyelembe véve. Mutatjuk, ez hogyan működik!

Mennyi szénhidrátot szabad enni?

Ahhoz, hogy a fogyókúrád sikeres legyen, nem a szénhidrátok bevitelét, hanem a kalóriafogyasztást kell mindenekelőtt csökkentened, nagyjából napi 1200-1600 kalóriára. Ennek azonban nem mindegy, hogyan képezik részét a szénhidrátok.

Minimálisan a testednek napi 20 gramm szénhidrátra mindenképpen szüksége van a megfelelő funkcionáláshoz. Ennél tartósan kevesebbet fogyasztani akár életveszélyes is lehet. Napi 20-35 gramm szénhidrát bevitelével a májad beindítja a testedben a ketózis folyamatát, mely zsírégetést eredményez. Erre alapul a szénhidrátokat nagyon szigorúan korlátozó ketogén diéta.

Amennyiben nem low carb, azaz alacsony mennyiségű szénhidrátot engedélyező diétát követsz, akkor érdemes a napi, fogyókúrázók számára ajánlott szénhidrátmennyiséget követned, mely 130 gramm. Mivel a szénhidrátok minden grammja 4 kalória, ez azt jelenti, hogy 1200 kalóriás étrend esetén körülbelül a napi elfogyasztott ételmennyiség 40-43%-át tehetik ki szénhidrátok.

Normális, nagyjából 2000 kalóriás bevitel mellett 225 gramm feletti szénhidrátbevitel javasolt.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Így válassz a diétádhoz megfelelő szénhidrátokat

Noha az összes szénhidrátról nem kell lemondanod, a gyorsan felszívódó szénhidrátokat mégis érdemes a diéta alatt kiiktatni, ezek ugyanis hamar emészthetőek, így rövid idő alatt megemelik a vércukorszintedet, ám az nemsokára visszaesik, ami éhséget alakít ki. Ilyen étvágyat növelő gyorsan felszívódó szénhidrát a finomított cukor, a fehér liszt, a fehér rizs és a burgonya szénhidrátjainak egy része.

Ezzel szemben a lassú felszívódású szénhidrátok nehezebben emészthetőek, így nem okoznak hullámvasútszerű kilengést a vércukorszintben, azaz hosszan laktatnak. Ide főként a rostban gazdag szénhidrátforrások tartoznak, például a magvak, gyümölcsök vagy a teljes kiőrlésű liszt, a barna rizs és a legtöbb zöldség. A szénhidrátokat szintén laktatóbbá teszi, ha fehérjével együtt fogyasztod őket, így például a tejtermékekben előforduló szénhidrát, a tejcukor, azaz laktóz is a diéta alatt mértéktartóan fogyasztható szénhidrátok közé tartozik.

10 isteni, kalóriaszegény köret, ami tele van rostokkal

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük