Legkésőbb eddig reggelizned kell, ha fogyni akarsz: mutatjuk az étkezések ideális időpontját

A rendszeresség az egyik legjobb fegyver a plusz kalóriák ellen.

etelekelokeszitese cover
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fogyásban még a mozgásnál is nagyobb szerepet játszik az, hogy mit eszel. Hiába válogatod meg azonban alaposan a tápanyagokat és számolod a kalóriákat: ha rendszertelenül étkezel, még így is nagyon könnyen azt veheted észre, hogy szinte képtelen vagy ellenállni egy második vacsorának vagy a nassolásnak.

A Harvard Egyetem egyik kutatása szerint ha az étkezések időpontja nincsen jól összehangolva a vércukorszintnek a nap folyamán történő természetes esésével és emelkedésével, akkor az a normálisnál akár 18%-kal folyamatosan magasabb érték lehet. Emiatt pedig növekszik a zsír raktározásában kulcsfontosságú inzulin hormon szintje. Mutatjuk, melyik étkezésnek, mikor van itt az ideje, hogy ezt elkerüld!

Mikor kell enni, ha diétázol?

A reggelit semmiképpen sem szabad kihagynod, hiszen egy rostokkal és fehérjével teli korai étkezés hatalmas segítséget jelent abban, hogy a vércukorszinted egész nap nagy kilengések nélkül maradjon.

A köztes étkezések szintén támogatnak abban, hogy elkerüljön a farkaséhség, ám nem kötelező enned, ha nem vagy éhes. Amikor rendszert próbálsz vinni a táplálkozásodba, mindig tartsd szem előtt, hogy az ételek emésztéséhez legalább kettő-négy órára van a szervezetednek szüksége, így legalább ennyit ajánlott kihagyni. Ez alapján érdemes a következő beosztást követned.

  • Reggeli: 6:00 és 9:45 között.
  • Tízórai: 2-4 órával reggeli után, ám ha 9:45 körül reggeliztél, vagy nagyon kiadós étellel indítottad a napodat, inkább hagyd ki.
  • Ebéd: 15:00 előtt, hiszen ha a kalóriáid többségét a délután közepe után fogyasztod el, az a zsírraktározást támogatja a fogyás helyett.
  • Uzsonna: ebéd után 2-4 órával. Ez lehetőleg a nap legkönnyebb étkezése legyen, friss gyümölcsökből, zöldségekből összeállítva. Ha nem vagy éhes, vagy későn ebédeltél, ez is elhagyható.
  • Vacsora: 17:00 és 19:00 között, mely időszakban már fogyassz kevés szénhidrátot a glikogénraktározás csökkentésére. Ez nemcsak a fogyásban segít, de ha így csinálod, jobban is alszol majd.

Magában az időpontok betartása nem eredményez fogyást, ha nem megfelelően válogatod meg, mit eszel, ám helyes étrend mellett a módszer növeli a diéta hatékonyságát. Később, amikor a súlyod megőrzésére törekszel, se hagyd el a rendszert, és mindig csak addig egyél, amíg már nem vagy éhes, de ne edd magad pukkadásig tele, így elejét veheted annak, hogy a kilók visszakússzanak.

Ezt is szeretjük