A lúgosító étrend 5 alapszabálya

Savtalaníts és karcsúsodj!

Kimerültnek érzed magad, és a mérleg nyelve egyre csak felfelé mozdul? Próbáld ki diétánkat, és szüless újjá!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Állandóan fáradtnak érzed magad, és a bőröd is fakó? Korántsem biztos, hogy egy maréknyi multivitaminnal sikerül megoldanod a problémát, ezek a tünetek ugyanis nem kizárólag a tavaszi kimerültség jelei lehetnek. Ha a sok stressznek és az egészségtelen életmódnak köszönhetően szervezeted természetes kémhatása túlzottan eltolódik a savas irányba, akkor tested védekező funkciói sem tudnak megfelelően működni.

Lecsökken az energiaszinted, védtelenebb leszel a kórokozók ellen, és a káros mikroorganizmusok is könnyebben elszaporodnak bélrendszeredben. Ha pedig emésztésed kényes egyensúlya megbomlik, anyagcsere-folyamataid is lelassulnak, és könnyebben lerakódnak a felesleges zsírpárnák.

Hogyan állítsd vissza az egyensúlyt?

A lúgosítás lényege nemcsak az, hogy minél több olyan ételt egyél, ami hatékonyan közömbösíti a savas közeget. Ahogy a nap során neked is kialakul egy életritmusod, szervezeted sem áll készen mindig bármilyen táplálék megemésztésére. Testedet tehát azzal is támogathatod az egészséges egyensúly visszaállításában, ha a különböző típusú tápanyagokat abban a napszakban fogyasztod, amikor a legkönnyebben képes azokat feldolgozni emésztőrendszered.

Mikor mit egyél?

Reggel: akármilyen csábító is a gondolat, hogy a reggelt egy finom, hűvös joghurttal kezdd, jobb, ha erről lemondasz, ebben a napszakban ugyanis szervezeted képtelen megemészteni a fehérjéket. Fogyassz inkább egy üdítő gyümölcsturmixot egy kevés szénsavmentes ásványvízzel felöntve, illetve friss gyümölcsöket.

Délben: ekkor már sokkal könnyebben elbánik gyomrod a fehérjékkel, sőt, igényli is az energia-utánpótlást. A legjobb lúgosító ételek a különféle zöldségek vagy hüvelyesek, amelyeket lehetőleg zsiradék felhasználása nélkül készíts el. Fogyassz minél kevesebb húst, a marhát és a sertést pedig kimondottan kerüld. Egyél inkább csirkét vagy halat, melyek omega-3 zsírsavai óvják érrendszered egészségét, és biztosítják az idegpályák megfelelő minőségét is.

Délután: vacsora előtt feltétlenül iktass be még egy kisebb étkezést, ekkor azonban kerüld a nyers zöldségeket és gyümölcsöket, mert ebben a napszakban szervezeted nem tud megbirkózni a rostokkal. Fogyassz inkább valamilyen teljes kiőrlésű gabonából készült péksüteményt vagy müzlit.

Este: bár az esti étkezés sokszor az egyetlen alkalom, amikor ez egész család egyszerre ül asztalhoz, ne ez legyen a legkiadósabb étkezés! A társaság nem a kiadós lakomától lesz jobb, hanem a gesztustól, hogy ezt a pár órát a nap végén egymásnak szentelitek. Könnyű ételekkel is megadhatod a módját a vacsorának, a párolt zöldségek némi gabonafélével pedig éjszakára sem terhelik meg gyomrodat. Ha emésztésed nem a legjobb, lefekvés előtt fogyassz el egy pohár élőflórás joghurtot is, szervezeted ugyanis ilyenkor képes a leghatékonyabban megemészteni ezt a fajta táplálékot.

Miről mondj le?

A diéta során a zsíros, vörös húsok mellett kerüld az ecetet, az intenzív fűszereket és a cukrot is. A finomított, tartósítószerrel kezelt ételeket pótold természetes biokészítményekkel, és feltétlenül küzdd le a csábítást, ami a csokoládéhalmok felé húz! Az alkoholról és a dohányzásról is mondj le, és a legjobb, ha a kávézást sem viszed túlzásba. Ha azonban koffein nélkül még az ágyból sem tudsz kikelni, reggelente igyál meg egy feketét, de bőségesen öblítsd le vízzel, hogy ellensúlyozd dehidratáló hatását.

Mire számíthatsz?

Tartsd magad legalább egy hónapig ezekhez a szabályokhoz, és négy hét múlva nem csak karcsúbb, de energikusabb és fittebb is leszel. Minimum napi húsz perc rendszeres mozgással és három liter szűrt csapvíz vagy szénsavmentes ásványvíz elfogyasztásával még hatékonyabbá teheted a lúgosító diétát, és többé nem kell vitaminokba fojtanod állandó fáradtságodat. Súlytöbbletedtől függően akár nyolc kilótól is megszabadulhatsz a négy hét alatt, ám ami ennél is fontosabb: ha nem engedsz a káros ételek csábításának, többé nem kell tartanod a jojó effektustól sem.

Fontos!
A diétát várandós és szoptató kismamák, tinédzserek, valamint daganatos és emésztőszervi megbetegedésben szenvedők nem alkalmazhatják. Mielőtt elkezdenéd, mindenképp kérd ki háziorvosod véleményét!

OLVASD EL EZT IS!

epres
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Emésztésjavító, zsírapasztó diéta

no has ezdes
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Tüntesd el az úszógumit 2 hét alatt!

Ezt is szeretjük