A 4 legjobb negatív kalóriás étel

Edd magad karcsúvá!

Minél több negatív kalóriás élelmiszert fogyasztasz, annál hatékonyabb lesz a diéta. Próbáld ki a legjobbakat!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az, hogy a fogyókúra korántsem egyenlő a koplalással, a negatív kalóriás élelmiszerek esetében különösen igaz, ugyanis megemésztésük nagyobb energiafelhasználást igényel emésztőrendszered részéről, mint amennyi kalóriát beviszel általuk szervezetedbe.

A negatív kalóriás ételek közé elsősorban zöldségek és gyümölcsök tartoznak, melyek fogyasztásával nemcsak a súlyvesztést gyorsíthatod fel, de értékes ásványi anyagokhoz és vitaminokhoz juthatsz, rostjaik által pedig helyreállíthatod emésztésed, és szervezeted salaktalanítását is elősegítheted. Azáltal pedig, hogy szinte korlátlan mennyiségben fogyaszthatod őket, elkerülheted a koplalást, így anyagcseréd és emésztésed drasztikus lelassulását is. Válaszd a legjobbakat!

Jó, ha tudod!
Ha szeretnéd fokozni a negatív kalóriás élelmiszerek jótékony tulajdonságait, magas rosttartalmuk miatt igyál minél több szénsavmentes ásványvizet vagy gyógyteát, a folyadék hatására ugyanis a rostok az emésztőrendszerben megduzzadnak, segítve ezáltal a salaktalanítást, illetve a telítettségérzet kialakulását. Természetesen a negatív kalóriás ételek fogyasztása mellett sem hagyhatod el a mindennapos testmozgást: rendszeres tornával - de már egy nagy tavaszi sétával vagy kirándulással is - hozzájárulhatsz diétád sikerességéhez.

Uborka

Tavasszal a szervezet a nehéz és kalóriadús ételek helyett azt várja, hogy finom, de könnyű és lédús zöldségekkel és gyümölcsökkel tápláld - e tekintetben pedig tökéletes választást jelent az uborka, mely az egyik legnagyobb víztartalmú zöldség, így rendkívül hatékony hidratálást nyújt, akár kívülről, bőrápolás céljából használod, akár belülről adagolod.

Az uborka magas káliumtartalmának köszönhetően is segít szabályozni vízháztartásodat, így hozzásegít ahhoz is, hogy megszüntesd a kellemetlen puffadást és a vizesedést, emellett felgyorsítja veséid működését, így méregtelenítő folyamataidat is beindítja. A káliumon kívül az uborka cinket, B-vitamint és folsavat is tartalmaz, ezért fogyasztása különösen fontos, ha állapotos vagy, hisz ezek az anyagok hozzájárulnak a baba egészséges fejlődéséhez. Az uborkát mindenképp héjával együtt fogyaszd, mivel a héjban, illetve alatta található a legtöbb vitamin és rostanyag.

Spenót

Ha a spenótra úgy emlékszel vissza, mint gyermekkorod megrontójára, itt az ideje, hogy alaposabban megismerd, és átgondold korábbi nézeteidet. A spenót az egyik leghasznosabb negatív kalóriás étel: könnyen és változatosan elkészítheted, emellett pedig az egyik leghatékonyabb antioxidáns zöldség, így segít megakadályozni a sejtek öregedését, valamint a rákos megbetegedések kockázatát is csökkenti.

Fontos emellett kiemelni magas magnézium- és kalciumtartalmát, mely anyagok rendkívül fontosak lehetnek a fogyókúra során, ugyanis segítik a megfelelő anyagcsere-működést. Ausztrál kutatások szerint mindemellett azok, akik hetente minimum egy alkalommal fogyasztanak spenótot, nagyban hozzájárulnak bőrük egészségének megőrzéséhez, illetve a rosszindulatú melanoma megelőzéséhez is.

Tehát, ha rendszeresen fogyasztasz spenótot, amellett, hogy emésztésedet és szervezeted méregtelenítését is serkented, már tavasszal felkészítheted bőrödet a káros napsugarak ellen való hatékony védekezésre. A spenótos ételeket ízesítsd fokhagymával és szerecsendióval, melyek szintén negatív kalóriáikról híresek.

Fejes saláta

A saláta tökéletes kiegészítője bármely étkezésnek: egy könnyű, fejes saláta alapú zöldségkeveréket akár uzsonnára vagy az ebéd kiegészítéseként is elfogyaszthatsz, azonban a legjobb, ha az antioxidánsokban és rostokban gazdag zöldséget vacsora formájában teszed az asztalra.

Fontos ugyanis, hogy a megfelelő anyagcsere-működés érdekében a koraesti órákban, illetve ennél később már ne fogyassz nehéz ételeket, sőt, a legjobb, ha kizárólag könnyen emészthető, tisztító hatású zöldségeket és gyümölcsöket eszel. A fejes saláta minderre kiválóan alkalmas, emellett frissítő és vitalizáló hatással rendelkezik, továbbá nagy mennyiségben tartalmaz B- és C-vitamint, magnéziumot és vizet, melyeknek köszönhetően erősíti az immunrendszert, megóvja a sejteket a szabadgyököktől, és segít a szervezet jobb oxigénellátásának biztosításában is. A salátalevélhez adhatsz más negatív kalóriás zöldségeket is, például retket, sárgarépát, hagymát és káposztát.

A hozzávalókat mindig nyersen fogyaszd, így megőrizheted vitamintartalmukat. A salátát leöntheted kevés balzsamecettel vagy minimális extra szűz olívaolajjal.

Citrom

A többi citrusféléhez hasonlóan a citrom is egyike a leghatékonyabb negatív kalóriás gyümölcsöknek. A sárga apróság mindemellett bővelkedik C-vitaminban, valamint flavonoidokban, melyek amellett, hogy fokozzák a citrom zsírégető hatását, segítik az immunrendszer működését, és a rákos megbetegedések kialakulásának kockázatát is csökkenhetik.

A magas C-vitamin-tartalom továbbá a zsírégetéshez nélkülözhetetlen thyroxin nevű hormon termelődését is elősegíti. A citrom mindezeken túl vízhajtó hatású, csökkenti a koleszterinszintet, valamint az emésztést és a méregtelenítést is segíti. Nem kell azonban nyersen fogyasztanod ahhoz, hogy a pozitív hatásokat megtapasztalhasd: hogy egész nap megőrizd frissességed, és pótold a folyamatos folyadékveszteséget, fogyassz rendszeresen citromos vizet.

Ezzel segíted anyagcseréd működését, és szellemi teljesítményedet is csúcsformában tarthatod. Ha azonban a kesernyés ízek kedvelői közé tartozol, a citromot önmagában, nyersen is fogyaszthatod.

OLVASD EL EZT IS!

epres
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Emésztésjavító, zsírapasztó diéta

no has ezdes
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Tüntesd el az úszógumit 2 hét alatt!

Ezt is szeretjük