A leghatékonyabb természetes vízhajtók

Adj le 3 kilót könnyedén!

A puffadástól és a méreganyagoktól kíméletesen szabadulhatsz meg a vízhajtó gyógynövényekkel.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha probléma jelentkezik szervezeted vízháztartásában, akkor a tested rövid időn belül elkezdi visszatartani a vizet, ami duzzadt végtagokhoz, hastáji puffadáshoz, hosszú távon pedig súlyosabb egészségügyi szövődményekhez, például vesebetegségekhez is vezethet.

Ha szeretnél könnyedén, koplalás és önsanyargatás nélkül ledobni néhány kilót, miközben szervezetedet is megtisztítanád a lerakódott méreganyagoktól, vesd be a természet erejét, és fogyj a leghatékonyabb vízhajtó gyógynövényekkel.

Zsurló

A dinoszauruszok korából ránk maradt zsurlók ugyan sokat változtak az eltelt évezredek alatt, de gyógyító hatásuk már az ősidőktől kezdve ismert, és a népi gyógyászat is előszeretettel alkalmazza őket.

Erős vízhajtó és méregtelenítő, vértisztító tulajdonságai mellett igazi extrának számít, hogy a zsurló nagy mennyiségű kovasavat is tartalmaz, ami fényessé és erőssé teszi a hajat és a körmöket, valamint ellátja azokat a gyors növekedéshez szükséges tápanyagokkal.

A fiatal, úgynevezett meddőhajtásokat használják gyógyászati célokra, elsősorban teaként fogyasztva hatásos, de illatozó, gyógyító fürdőt is készíthetsz magadnak belőle. A legtöbb drogériában és gyógyszertárban kapható szárított zsurló.

Egy csésze tea elkészítéséhez egy evőkanál szárított mezei zsurlót használj, a méregtelenítő fürdőhöz pedig három marékkal szórj a szárított gyógynövényből a kádba, majd legfeljebb negyed óráig relaxálj a meleg vízben fekve.

A leghatékonyabb vízhajtó szerek listája

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kukoricabajusz

A tengerentúli őslakosok által már ötezer éve ismert és szentként tisztelt növény csőtermésének végén lógó bibeszálakat nevezi a népnyelv kukoricahajnak vagy kukoricabajusznak. Egy liter vízhajtó tea készítéséhez három dekagramm friss vagy szárított kukoricabajuszra lesz szükséged, az eredményes tisztítókúrához pedig naponta háromszor kell egy-egy csészényit fogyasztanod a vízhajtó növény főzetéből.

A természetes módszerekben hiszel? Akkor segítsd elő a méregtelenítést salaktalanító gyógynövényekkel! Lexikonunkban többet is megtudhatsz róluk.

A kukoricabajusz erős méregtelenítőként is ismert - nemcsak a vesét, de a májat is képes megtisztítani. A benne található foszforsó miatt a kukoricabajuszt csontritkulásos betegségek, illetve kóros hátfájás esetén is sikerrel alkalmazza az orvostudomány. Szezonban magad is lefejtheted a kukoricáról, majd kiszárítva tartósíthatod, de bioboltokban is beszerezheted.

Spárga

Legyen zöld, fehér, vagy lilás színű, a spárga igazán kitűnő vízhajtó, diétás zöldség. Mivel 93%-a víz, szinte nem is tartalmaz kalóriát, vízhajtó hatásának köszönhetően pedig megszabadít a méreganyagoktól és jó néhány plusz kilótól is, hiszen a karcsúsító aszparaginsavban is gazdag. Ez az anyag adja a spárga jellegzetes ízét.

Kíméletes fogyás

Nemcsak zöldségekkel, hanem gyógynövények főzeteivel is látványos és kíméletes fogyást érhetsz el. Nézd meg videónkat!

A legtöbben főzve vagy párolva, esetleg levesként fogyasztják, de a spárga nyersen elrágcsálva vagy a saláta részeként is finom.

Vízhajtó, fogyasztó, méregtelenítő tulajdonságai mellett lúgosító hatásának köszönhetően segít helyreállítani a szervezet sav-bázis egyensúlyát, B1-, B2- és E-vitamin-tartalma miatt pedig a bőrödet is szebbé teszi.

Torma

A tormával sokan csak tubusos ételízesítő formájában találkoztak még, pedig a frissen reszelt gumós növényt is érdemes egyszer kipróbálni.

Illatanyagai olyan erősek, hogy felhasználása közben a hagymapucoláshoz hasonló tüneteket vehetsz észre magadon - a könnyfakasztó aromáért cserébe azonban az egyik legerősebb anyagcsere-javító, vérkeringés-serkentő, méregtelenítő gyógynövény.

Fontos!
Vízhajtó diétát várandós és szoptatós kismamák, tinédzserek, szívbetegségben és érrendszeri, valamint daganatos és emésztőszervi megbetegedésben szenvedők nem alkalmazhatnak. Mielőtt elkezdenéd a diétát, kérd ki háziorvosod véleményét!

A magas mustármagolaj-tartalmának köszönhetően a népnyelvben orrtekerő tormaként is ismert gyógynövény antibiotikumként is hatásos, így segíthet leküzdeni az emésztőszervek gyulladásos megbetegedéseit, fertőtleníti a gyomrot és a beleket, valamint felveszi a harcot a baktériumokkal, vírusokkal, gombákkal szemben. Szintén a szúrós, erős illatért felelős mustármagolajnak köszönhető a torma különösen intenzív vízhajtó hatása is.

A hungarikumként számon tartott növényt húsok, mártások, saláták és majonézek ízesítésére használhatod, de sokan a virslit sem tudják mással elképzelni, mint egy adag frissen reszelt tormával.

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük