A 4 legfinomabb tavaszi zsírégető zöldség

A tavaszi megújulás friss, ropogós zöldségek nélkül aligha lehetne teljes. Építsd be fogyókúrádba a leghatékonyabb finomságokat!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A zöldségek rosttartalmuk, ásványi anyagaik és vitaminjaik révén kitisztítják emésztőrendszered, megszabadítanak a salakanyagoktól, új erővel töltenek fel, és a karcsúság eléréséhez is hozzájárulnak. Ha egészségesen akarsz fogyni, építsd be étrendedbe a friss, ízletes, tavaszi zöldségeket!

Fejes saláta

A kínai természetgyógyászat szerint hűsítő hatással rendelkező, keserédes, de friss ízű fejes saláta rendkívüli vízhajtó hatással bír, ami a plusz kilók eltüntetését is segíti, emellett nyugtat, megszünteti a vizenyőt, valamint meggátolja az erjedéses emésztés kialakulását, megtisztítja a bélrendszert, és leküzdi a káros gombákat is.

Rosttartalma révén serkenti az emésztés működését, emellett eltelít, és a salakanyagok eltávolítását is felgyorsítja. Az ismert zöldségek között a fejes salátának az egyik legmagasabb az ásványianyag-tartalma, emellett gazdag klorofillban, mely a sejtek oxigénellátását is javítja.

A saláta számtalan variációban elkészíthető, adhatod turmixokhoz, más zöldségekhez, teheted szendvicsre, akár levest is készíthetsz belőle, emellett jól illik egy étkezésen belül a gyümölcsökhöz is. Nyugtató hatású laktukariumot tartalmaz, mely úgy nyugtatja az idegeket, hogy közben nem hátráltatja az emésztést.

A tépősaláta értékesebb, mint a fejes saláta, mert nagyobb a klorofill-, a vas-, valamint az A- és a C-vitamin-tartalma. Ha beteg a szemed, ne egyél fejes salátát, és mértéktelen mennyiségben se fogyaszd - ami körülbelül napi két-három fej saláta elfogyasztását jelentené -, mert szédülést okozhat.

Spenót

A rendkívül erős vérképző hatással bíró, édeskés ízű spenót hűsítő tulajdonsággal rendelkezik, emellett vízhajtó és természetes, enyhe hashajtó zöldségként is ismert, így hatékony ellenszere a székrekedésnek, a renyhe emésztésnek, illetve a vizesedés okozta kellemetlen tüneteknek.

20 extra hatékony zsírégető zöldség

Nézegess képeket!

Elolvasom

Hűsítő tulajdonsága révén kipucolja a vérből azokat a méreganyagokat, melyek bőrpírral és gyulladással járó bőrbetegséget és kiütéseket okoznak, emellett a kínai táplálkozástan elmélete a spenótot csúsztató természetűnek tartja, mely segíti a szervezet belső mozgásait, például a bélmozgást és a vizeletürítést, ezért székrekedést és vizelési rendellenességeket gyógyítanak vele.

A spenót vasban és klorofillban is gazdag, ezért nagyszerű vérképző. A benne lévő kén enyhíti a herpesz hevességét, bőséges A-vitamin-tartalma miatt pedig a farkasvakság értékes ellenszere. Kivételes kalciummennyiségének köszönhetően a többi zöld leveles zöldséghez hasonlóan a zsírégetésben is nagy szerepet játszhat. Ha hajlamos vagy a vesekőre, csak kevés spenótot egyél, emellett szintén nem való laza széklettel és vizeletinkontinenciával bajlódó embereknek.

Spárga

A kínai gyógyászat szerint a spárga enyhén melegítő hatással bíró, keserű, kissé csípős ízű zöldség, melynek egyik legelőnyösebb tulajdonsága a benne nagyobb mennyiségben megtalálható, vízhajtó aszparaginnak köszönhető. Ennek hatására a spárga számos veseprobléma kezelésére alkalmas - kivéve gyulladás esetén -, ugyanakkor a diétáknak és a salaktalanító kúráknak is hatékony eleme lehet.

Kipucolja az erekből a koleszterint, megtisztítja a bélrendszert, és eltávolítja a salakanyagokat, továbbá remek ellenszere az érrendszeri betegségeknek, például a magas vérnyomásnak és az érelmeszesedésnek.

További kedvező egészségügyi hatásai közé tartozik, hogy fokozza a termékenységet - a kínai orvoslás szerint -, illetve megkönnyíti a nehéz menstruációt. A spárgát a legjobb párolva fogyasztani, akár köretként, akár saláták összetevőjeként. Könnyű krémlevest is készíthetsz belőle. Vigyázz azonban vele, ha hasmenésed vagy tüdőtágulásod van, emellett ne fogyaszd túl nagy mennyiségben, ugyanis ingerelheti a vesét.

A leghatékonyabb vízhajtó szerek listája

Nézegess képeket!

Elolvasom

Vízitorma

A különleges, hűsítő hatású, kissé csípős, ugyanakkor édeskés ízű növény a szervezet számos részére gyakorol jótékony hatást, többek között a tüdőre, a gyomorra, a húgyhólyagra és a vesére. Természetes vízhajtó hatással rendelkezik, emellett szabályozza a szervezet energiaellátását, tisztítja és dúsítja a vért, megszünteti a vér pangását, nedvesíti a tüdőt és a torkot. Rostjai révén salaktalanítja az emésztőrendszert, és elősegíti az epeképződést, így a zsírok megfelelő feldolgozását is biztosítja, amit kalciumtartalma is elősegít.

Mindemellett gazdag A-vitaminban és klorofillban, így képes megakadályozni a daganatok kialakulását, antioxidáns hatása révén továbbá segít eltüntetni az arcbőr hibáit is. Csökkenti a puffadással járó emésztési problémák tüneteit, emellett az emésztőrendszer erjedési folyamatainak kialakulását is segít meggátolni.

A vízitorma alkalmazásának legegyszerűbb módja, ha zöldséglevekhez adod, de gyógyteákban és nyersen, párolva, enyhén átfőzve levesekben is használható. Gyakori vizeletürítéssel járó állapotok esetén ne alkalmazd, ugyanis súlyosbítja azokat.

Cikkünk Paul Pitchford Gyógyító táplálkozás című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük