A 8 legjobb vízhajtó gyógynövény

Ha szívesen kipróbálnád a méregtelenítés egyik leggyorsabb formáját, vesd be a vízhajtó gyógynövények erejét.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ahhoz, hogy megtisztítsd és salaktalanítsd szervezeted, a legjobb, ha természetes, kíméletes és kellemes megoldást választasz. Ha a mérgekkel együtt a puffadással és a végtagduzzanatokkal is le akarsz számolni, készíts teát a leghatékonyabb gyógynövényekből!

Hogyan készíts vízhajtó teát?
Egy-másfél evőkanálnyi szárított teakeveréket önts le egy liter forrásban lévő vízzel, majd fedd le az edényt, és hagyd állni 5-10 percig. Ezután szűrd le a teát dupla gézlappal, majd fogyaszd el több adagban a nap folyamán. Mindemellett fontos, hogy ügyelj a napi 2-2,5 liter folyadék elfogyasztására, illetve mindig gyógynövényboltokban kapható teakeveréket vásárolj.

1. Csalán - Urtica dioica L.

A szinte az egész világon elterjedt évelő növényt főként tisztító és méregtelenítő hatása miatt becsülik, emellett kiváló vizelethajtó is, és állítólag a legkülönbözőbb bőrpanaszokra, valamint erősen zsírosodó hajra és korpa ellen is hatásos. Ezen kívül vérzéscsillapító és antiallergén hatást tulajdonítanak neki, ezért néha szénanátha és asztma kezelésére is alkalmazzák.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

2. Aranyvessző - Solidago virgaurea

Az Európában, Ázsiában és Észak-Afrikában is honos aranyvesszőt már a középkorban is használták sebgyógyításra, de húgyúti panaszokra, húgyhólyag- vagy vesegyulladásra, illetve vizelethajtásra ma is széles körben alkalmazzák. Ezenkívül állítólag segíti a vese- és húgykövek eltávolítását, de gyomor- és bélfertőzések kezelésére, valamint étvágygerjesztőként is alkalmazható.

3. Mezei zsurló - Equisetum arvense

Az Európában, Ázsiában és Észak-Amerikában elterjedt, kannamosófűnek is nevezett mezei zsurló hajtásait véralvadásgátló szerként használják a népi gyógyászatban, többek közt orrvérzés vagy nyílt sebek kezelésére, de vízhajtó, méregtelenítő hatásáról is ismert, emellett a húgyutak és a nemi szervek fertőzéses megbetegedései ellen is hatékony.

4. Nyírfa - Betula pendula

Ennek a fának a levele, amelyet már a középkori füveskönyvekben is megemlítettek, vízhajtásra, illetve vese- és húgykő kezelésére kiválóan alkalmas, valamint a reumatikus panaszok és a köszvény is gyógyítható vele a népi gyógyászat szerint. A fiatal ágak kérgét emellett ekcéma és furunkulusok kezelésére, nedvét pedig a haj tisztítására és erősítésére szolgáló hajvíz előállítására használják.

A 15 leghatékonyabb karcsúsító gyógynövény

Nézegess képeket!

Elolvasom

5. Hibiszkusz - Hibiscus sabdariffa

A trópusi Afrikából származó, vitaminban gazdag növényt leggyakrabban aromás üdítőitalok készítésénél használják fel, de orvosi jelentősége is van. A virág húsos csészéit például étvágytalanság esetén, a vesetevékenység fokozására, vízhajtásra, illetve a természetes ellenálló-képesség erősítésére használják. Ezenkívül külsőleg az igénybe vett bőr kezelésére is jó.

6. Bojtorján - Arctium lappa

Ha az Európában és Ázsiában elterjedt bojtorján termését, az akaszkodószervvel ellátott bogáncsot eddig csak a ruhába akadó kellemetlenségként érzékelted, bizonyára csodálkozni fogsz, hogy a növénynek terápiás tulajdonságai is vannak. Gyökeréből vizelethajtó orvosság készíthető, valamint szőrtüszőgyulladás, pattanások, illetve visszér elleni szer, leveleinek és szárának nedve pedig az erősen zsírosodó hajra hatásos.

7. Pitypang - Taraxacum officinale

Az elsősorban Európában és Nyugat-Ázsiában elterjedt pongyolapitypangot már évszázadok óta használják epe- és májpanaszok kezelésére, valamint emésztési panaszokra, vizelethajtásra és lázra. Fiatal leveleit salátának vagy zöldségnek is elkészítheted. Gyökerét ínséges időben már használták kávépótlónak is. Fehér tejnedve azonban - főként gyermekeknél - erős, kellemetlen bőrirritációt válthat is, így jobb, ha vigyázol vele.

8. Citromfű - Melissa officinalis

A mediterráneum és Nyugat-Ázsia területein őshonos orvosi citromfű kitűnő méhtáplálék - a görög melissa szó is méhet jelent. De aromás, emésztést elősegítő, nyugtató, görcsoldó, vízhajtó és izzasztó hatása miatt keresett gyógynövény is. A konyhában saláták, szószok, hal-, hús- és szárnyasételek ízesítésére használják. Gyógyításra a leveleit és virágzó hajtásait használják fel.

Cikkünk Dr. Hans W. Kothe 1000 gyógynövény című könyve alapján készült.

OLVASD EL EZT IS!

ananasz enzim
  • diéta a tartós fogyásért
  • mintaétrend a tartós fogyásért

Add le végleg túlsúlyodat!

izpont
  • diéta a tartós fogyásért
  • mintaétrend a tartós fogyásért

6 hét, 10 kiló - Add le teljes túlsúlyod az Ízpont-diétával!

no has ezdes
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Tüntesd el az úszógumit 2 hét alatt!

Ezt is szeretjük