Veszélyesek a vény nélküli megfázás elleni szerek
Így szedd őket biztonságosan!
Bánj óvatosan a paracetamol- és ibuprofen-tartalmú szerekkel!

Nyereményjáték

Nyerj családi belépőt a szentendrei Skanzenbe: 2 darabot sorsolunk ki! (x)

Nyerj páros belépőt az októberi Femina Klubra, ahol eláruljuk a sikeres karrierváltás titkát!

Nyerj éves BBC History előfizetést! Az egyik legnépszerűbb történelmi magazin lehet a tiéd (x)

összesen 4 db játék
Ez is érdekelhet

Pöttyös a csíkossal, rózsaszín a fémhatásúval? Mutatjuk, mit mivel párosíts az otthonodban (x)

Finn életérzés a legjobb finn ételekkel a Bartókon: régi Nokiák, pannukakku és igazi, finn kávé (x)

Ősszel még jobb a Balatonra menni? Nincs tömeg, és rejtett kincseket rejteget a vidék (x)

Házilag is enyhíthetők a pollenallergia tünetei - Mutatjuk a leghatékonyabb módszereket (x)

Megvannak a 2017-es ősz divatszínei: gyönyörű színek jönnek, bár a szürke még marad picit

beauty and style

Ilyen lenne egy esküvő, amit a Trónok harca sorozat inspirált »

Pihe-puha sálak, amikbe te is szívesen beleburkolóznál »

Táskák az utcáról: milyen darabok illenek a kabáthoz? »

retikül.hu
Top lájkolt cikkek
bmi kalkulátor
nem

A te BMI-d:

Alultápláltságot jelent. Mindenképp fordulj orvoshoz, hogy feltárd az okokat!

A testsúlyod ideális, törekedj a mostani alkatod megőrzésére.

Fokozottan vagy kitéve az infarktusnak és más betegségeknek. Csökkentened kell a testsúlyodat!

Veszélyeztetett kategóriába tartozol, mielőbb fogyókúrába kell kezdened!

Az egészséged közvetlen veszélyben van. Azonnal orvos által felügyelt diétába kell kezdened!

számolújraszámol

Bár a téli időszakban sokan bátran alkalmazzák a vény nélküli megfázás elleni készítményeket, azért nem árt az óvatosság. Ezek a szerek elsősorban akkor válhatnak veszélyessé, ha az orvos által receptre felírt gyógyszerekkel együtt alkalmazod őket.

Ibuprofen és paracetamol

A legtöbb fájdalomcsillapító, illetve megfázás elleni készítmény ibuprofent vagy paracetamolt tartalmaz. Előbbi hatóanyag a prosztaglandinok termelődését gátolja - ezek a vegyületek váltják ki közvetlenül a fájdalmat.

Az ibuprofen-tartalmú készítmények elsősorban gyulladásos betegségekre, ízületi fájdalomra, fogfájásra szedhetők. A paracetamol-tartalmú tabletták szintén a prosztaglandinok termelődését gátolják, de gyulladás ellen nem használhatók.

Ezért veszélyesek a vény nélkül kapható megfázás elleni szerek

Érdemes végigböngészned az orvos által felírt gyógyszer apró betűs használati utasítását, valamint hatóanyagtartalmát. Ha ugyanis a készítmény ibuprofent vagy paracetamolt tartalmaz, nem szerencsés azonos hatóanyag-tartalmú vény nélkül kapható készítménnyel együtt alkalmaznod, mert könnyen túladagolhatod.

Paracetamol-tartalmú vény nélküli kapható készítmény például a Rubophen, a Neo Citran vagy a Coldrex. Ibuprofen-tartalmú nem receptköteles szer pedig a Rhinathiol Cold vagy a Nurofen tabletta.

Így szedd biztonságosan!

A paracetamol-tartalmú készítmények túladagolása különösen veszélyes lehet, mert a vegyület nagyon igénybe veszi a májat. Ezért fontos, hogy alkalmazásuk során ne fogyassz alkoholt.

Ha pedig muszáj együttesen alkalmaznod az azonos hatóanyag-tartalmú vény nélkül kapható megfázás elleni szert és a receptre felírt készítményt, ügyelj arra, hogy legalább négy óra különbséggel vedd be a két gyógyszert.

Természetes segítség

Amennyiben az orvos ibuprofen- vagy paracetamol-tartalmú gyógyszert írt fel, legjobb, ha a vény nélküli megfázás elleni készítményt természetes módszerekkel váltod ki. A kakukkfű például kiváló segítség köhögés ellen, a fokhagyma a kórokozók elleni védekezésben válhat hasznodra, míg a frissen reszelt torma felszabadítja a légutakat.

Te milyen vény nélkül kapható szereket szoktál alkalmazni?

Blog.hu ajánló