10 módszer, ami csökkenti a stresszhormon szintjét: kutatások támasztják alá

A stressz rengeteg bajt okozhat a szervezetben, ezért a legjobb minimálisra csökkenteni a hatását.

Stressz elleni teendők
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az állandó, krónikussá váló stressz hatása rendkívül káros a szervezetre nézve, több súlyos betegség esetén felelős lehet. Hatására az átmeneti gyomorfájdalmakból akár fájdalmas reflux is kialakulhat, de alvászavart, étvágytalanságot, depressziót vagy menstruációs zavarokat is okozhat.

A kortizolt vagy más néven hidrokortizont a mellékvesék termelik azért, hogy a szervezet így alkalmazkodjon a stresszhelyzethez: összefüggésbe hozható ilyenkor többek közt a vércukorszint emelkedésével, a glükózfelvétel csökkenésével és a glikogén energiatartalékok felhasználásával. A stressz hormonjának is nevezik.

Stressz elleni teendők

Bár rövidtávon segít a szervezetnek a stresszkezelésben, ha tartóssá válik a magas kortizolszint, az egészségügyi következményekkel járhat, kedvezőtlenül befolyásolja a hangulatot, csökkenti az energiaszintet, hozzájárulhat a rossz alvásminőséghez, sőt, a cukorbetegség és a szívbetegség kialakulásához is. Néhány egyszerű, de bizonyítottan hatékony módszerrel némiképp csökkenthető a negatív hatás.

(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük