Talán ez számít a legsikeresebb rákgyógyszernek: az anyagcsere-folyamatokkal függ össze a hatása

Alapkutatásokkal, állatkísérletekkel és humán klinikai vizsgálatokkal is bizonyították jótékony hatását.

Talán ez számít a legsikeresebb rákgyógyszernek: az anyagcsere-folyamatokkal függ össze a hatása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy jelentős gyógyszeripari szakmai folyóiratban, az Oncotarget magazinban megjelent publikációban magyar kutatók a széles körben alkalmazott Glivec hatékonyságára hívják fel a figyelmet. Ez a gyógyszer a sejtosztódási jel elindítását gátló, máig talán a legsikeresebb célzott daganatellenes készítmény.

A gyógyszer a krónikus mieloid leukémia kezelésére is megfelelő, mert gátolja a tirozin-kináz enzim működését. Emellett fokozza a mitokondriumban, vagyis a sejt energiaközpontjában a zsírok elégetését, mely során alacsony deutériumtartalmú anyagcserevíz termelődik a sejtekben.

Az anyagcserevíz rendkívül fontos a szervezetben

A szerzők, Somlyai Gábor és Boros G. László, valamint amerikai szerzőtársaik a közleményükben arra hívják fel a figyelmet, hogy a Glivec hatása nem elsődlegesen a tirozin-kináz gátlásán, hanem a zsírok elégetésének fokozásán keresztül valósul meg a mitokondriumban. Mindezzel elősegíti az alacsony deutériumtartalmú anyagcserevíz termelődését. Az eredmények szerint ennek fontos szerepe van a sejtek normál anyagcseréjének fenntartásában. A folyóirat szerkesztői között találjuk dr. Brian J. Drukert, az Oregon Health & Science University Knight Rákintézetének igazgatóját, aki maga is részt vett a Glivec kifejlesztésében. 

A ketogén étrend egy speciális fajtájára van szükség

Néhány héttel ezelőtt a Neuro-Oncology című folyóiratban is megjelent egy közlemény a magyar kutatóktól Mit enni vagy mit nem enni - az itt a kérdés továbbra is címmel, melyben a lap egy korábbi számának vezércikkére reagálnak. Ebben a Yale Egyetem munkatársai arról számoltak be, hogy nem tapasztaltak tumornövekedést gátló hatást az alacsony szénhidrát- és magas zsírbevitelre épülő ketogén étrenden tartott tumoros egereknél. A szerkesztőnek írt levélben Boros G. László és Somlyai Gábor arra hívják fel a figyelmet, hogy nem önmagában a ketogén étrend, hanem csak az olyan ketogén étrend lehet hatásos a tumornövekedés megállítására, amely esetében a bevitt zsírok deutériumkoncentrációja alacsony. 

Így néznek ki a rákos sejtek az emberi szervezetben. Hihetetlen látványt nyújtanak, nézd meg a galériánkban!

Femina - Egészség - Így néz ki egy ráksejt milliószoros nagyításban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Csak ez eredményezi alacsony D-tartalmú anyagcserevíz termelődést a sejtekben, amely hatékonyan képes gátolni a daganatok növekedését. A ketogén diéta rákkezelésben való alkalmazhatóságát napjainkban több mint tíz klinikai vizsgálatban tesztelik az Egyesült Államokban. A Neuro-Oncology szerkesztői és a Harvard Egyetem vezető kutatói is elismerik a deutériumcsökkentő mechanizmusokra vonatkozó eredményeket. Az elmúlt évtizedben felértékelődött a sejtanyagcsere szerepe a népbetegségek terén. Ilyen a cukorbetegség, a lipidanyagcsere-zavar vagy a daganatos betegségek. Sorra jelennek meg olyan tudományos publikációk, amelyek a metabolizmus jelentőségét hangsúlyozzák a betegségek kialakulásában.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Áttörésnek számít a csökkentett deutériumtartalmú gyógyszer

A HYD Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. Somlyai Gábor biológus felfedezése nyomán már 18 évvel ezelőtt törzskönyveztette a világ első csökkentett deutériumtartalmú daganatellenes gyógyszerét állatgyógyászati célra. A most megjelent közlemények ismételten megerősítik azt, hogy a deutériumcsökkentésre épülő terápiának jelentős szerepe lesz a jövő orvostudományában. A kft. 1993 óta irányítja a deutériummegvonással kapcsolatos kutatásokat és gyógyszerfejlesztést. 

Klinikai vizsgálatok is bizonyították a hatékonyságát

A cég másik fejlesztése az azonos elven működő Vetera-DDW-25* daganatellenes állatgyógyászati készítmény. A cég vezetője és kutatója a nemzetközi orvosi szakfolyóiratokban rendszeresen publikáló dr. Somlyai Gábor, aki a világon elsőként ismerte fel és vizsgálta a természetben található deutérium biológiai szerepét. Alapkutatásokkal, állatkísérletekkel és humán klinikai vizsgálatokkal bizonyította a deutériummegvonás jótékony hatását a daganatos sejtek szaporodásának gátlásában, a daganatok növekedésének megállításában és visszafordításában. 

A Preventa* csökkentett deutériumtartalmú ivóvíz-termékcsalád 2016-ban elnyerte a Kiváló Fogyasztói Márka kategóriában a MagyarBrands kitüntető díjat. Ezek a készítmények a világ több mint 50 országába jutottak el eddig, a magyar biológus kutatásai nyomán sikerrel folynak kutatások például az Amerikai Egyesült Államokban, Japánban, Oroszországban, Kínában, Romániában és Iránban is.

A cikkben említett közlemények magyar nyelven is elérhetőek: Neuro-Oncology; Oncotarget.

Ezt is szeretjük