4 kipróbált gyógynövény másnaposság ellen

A másnaposság szörnyen kellemetlen állapot. Természetes tippjeinkkel azonban idén - pontosabban jövőre - megúszhatod a macskajajt.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ginszeng

A ginszeng külseje nagyon érdekes. Tojás alakú levélkéin nagy, ernyős rózsaszín virágok pompáznak. A virágok közepéről pedig kis, piros bogyós termések potyognak ki. Ez persze csak dekoráció, mert nem termései a legértékesebbek, hanem a sok oldalhajtással rendelkező gyökérzete.

Hatásai

A gyökérzetnek hihetetlenül sokoldalú a hatása. Keleten a mai napig szent, sőt életet adó növénynek tartják. Már az is szerencsét és hosszú életet jelent, ha valaki vadon rábukkan egy növényre.

A legendák szerint megvilágítja a tudatot, de a memóriát mindenképpen fejleszti. Segít a kreativitás fokozásában, és teljesebbé teszi az egész életet. Mindemellett rendkívül jó roboráló növény, hiszen gyorsítja a sejtmegújulást, javítja a stressztűrő képességet, és fokozza a szellemi és fizikai teljesítőképességet. Másnaposoknak vagy lábadozó betegeknek egyaránt ajánlott.

Tea

A ginszeng tea elkészítése nagyon egyszerű, ugyanis ha megveszed a keveréket a gyógyszertárban vagy a természetgyógyász szaküzletben, akkor csak le kell forráznod, és már ihatod is. Napi három-öt csésze a javasolt, állapotodtól függően.

Csipkebogyó

A-, B1-, B2-, P- és K-vitamin található benne, de legfontosabb hatóanyaga a természetes C-vitamin. A C-vitaminnak köszönhetően remek roboráló szer, részt vesz az oxidációs folyamatokban, segíti a vérképződést, szilárdítja a kötőszövetet, és erősíti a szervezet védekezőképességét. Tea, szörp, de akár lekvár formájában is megtartja jótékony hatásait.

Tea

A csipkebogyókat vágd össze apróra, és két marokkal tegyél a forró vízbe. Hagyd állni egy éjszakán át, másnap szűrd le, és ihatod is. Ajánlott adagolása nincs, állapotodtól függően akár egész nap is kortyolgathatod.

Citromfű

A citromfűben az a jó, hogy akár otthon, kis cserépben is vígan megterem, így fontos résztvevője a natúrkonyhának. Jellegzetes citromos aromája és illata van. Remek szer álmatlanság és étvágytalanság ellen, több nyugtató hatású gyógykeveréknek az alapja. Kapszula formájában is kapható, a népi gyógyászatban pedig pattanások, asztma, rovarcsípés és másnaposság ellen használják.

Tea

Egy csésze forró vízbe helyezz bele három-négy citromfűlevelet, hagyd állni negyed órát, majd napi két-három csészével fogyassz el belőle.

Vasfű

A növény a nyári hónapokban virágzik, de egészen biztosan megtalálod bármely gyógynövény-szaküzletben. Bizonyítottan jó nyálkaoldó, immunerősítő, köhögést csillapító hatású, felső légúti hurutok kezelésére használják. A népi gyógyászatban a légző- és emésztőrendszeri panaszok enyhítésére alkalmazták, így máj- és epebántalmak esetén is. A növény közismerten jó erősítő, étvágyfokozó és roboráló hatású.

Tea

Három deci forró vízbe tegyél két teáskanálnyi szárított vasfüvet. Hagyd állni negyed órát, majd szűrd le, és máris fogyaszthatod. Napi három-négy csészével igyál belőle. Fontos: terhesség idején egyáltalán nem ajánlott.

Ezt is szeretjük