Hetek óta nem múló köhögés? Íme, a nagyi legjobb gyógymódja!

A pemetefüvet nemcsak cukorka, hanem tea formájában is fogyaszthatod, így hatékonyabb!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hideg időszak sajnos egyet jelent a légúti megbetegedésekkel, ilyenkor érdemes a természetes gyógymódok között is keresgélni.

A pemetefűtea hatásos segítség lehet a fullasztó inger ellen, hála nyákoldó hatásának. Jobb, mint egy köptető!

Már a fáraók is használták

A pemetefű gyógynövényként nagy múltra tekint vissza. Már a fáraók idején is használták, és különösen a légutak megbetegedéseinél tartották hasznos gyógyszernek. Alkalmazási területéhez tartozik az emésztési panaszokon és megfázáson túl a kiütések és a köszvény is.

Ha a köhögés megkeseríti a mindennapjaidat, vagy ha egy picit is érzed, hogy kapar a torkod, használd bátran a pemetefüvet!

A pemetefű gyógyhatása

A gyógyászatban a pemetefű föld feletti részét használják, amely főleg cser- és keserűanyagokat tartalmaz. A hatóanyagokból a testben keletkező marrubinsav serkenti az epe- és gyomorváladék képződését, így könnyebb emésztéshez vezet. Közvetve a keserűanyagok a hörgőkben megfázás miatt letapadt nyákot is oldják.

Képeken minden idők 7 legerősebb természetes köhögéscsillapítója

Nézegess képeket!

Elolvasom

A pemetefű hatásos krónikus étvágytalanság, gyomorérzékenység és emésztési problémák, például telítettségérzés és puffadás esetén, illetve a légutak hurutjaira nyákoldó szerként.

A természetgyógyászatban sokféleképpen alkalmazzák a pemetefüvet: használják bronchitis, száraz és krónikus köhögés, valamint szamárköhögés ellen. Ugyanakkor hasmenés, máj- és epepanaszok, illetve elhízás esetén is alkalmazzák.

Vitaminok télre

A téli nyavalyák elkerülése érdekében fontos a szervezeted számára a vitalizálás. Így csináld!

Pemetefűtea

Ha a köhögés nem akar csillapodni, és a természetben keresnél megoldást, akkor készíts pemetefűteát. Egy teáskanál szárított pemetefűhajtásra önts rá egy csésze forrásban lévő vizet. Hagyd állni öt-tíz percig, majd szűrd le.

A nyák feloldására fogyassz a teából több csészével is akár, de arra ügyelj, hogy a napi adag ne haladja meg a meg a 4,5 grammot. Bár a gyógynövénynek nincs ismert mellékhatása, ennél többet ne fogyassz belőle!

Cikkünk megírásában a Kis kolostori patika című könyv segített, mely az Atheneum Kiadó gondozásában jelent meg.

Fotó: commons.wikimedia.org, EugeneZelenko

Ezt is szeretjük