Nem tudod, mitől fáj a hátad? A leggyakoribb ok a gyógymasszőr szerint

2. rész

A rossz tartás nem csak ülőmunka közben okozhat gondot.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hátfájás oka leggyakrabban a tartáshiba, amelyet sokan nem vesznek elég komolyan, pedig idővel olyan egészségügyi problémákhoz vezethet, mint a gerincbántalmak vagy a végtagzsibbadás kialakulása.

Cikksorozatunk előző részében Farkas Lehel gyógymasszőr abban próbált segíteni, hogyan javíthatsz a megszokott ülésmódodon, most pedig a járást vesszük górcső alá.

A helyes testtartás tudatosítása

A helyes testtartás kialakítása az állásmód megfigyelésével kezdődik. Fontos, hogy ne ess kétségbe, ha elsőre nem áll be a helyes tartás, hiszen hosszú évek helytelen szokásait nem tudod egy nap vagy akár egy hét alatt helyrerakni. Némi idő, türelem és kitartás szükséges hozzá.

Figyelj a lábakra!

Fordítsd a figyelmedet a talpakra: fontos, hogy állás közben a testsúlyod egyenletesen osztódjon el a talpakon. A lábak lehetőleg egymással párhuzamosan helyezkedjenek el - ezzel elősegíted az egészséges szimmetriát -, a térdek pedig enyhén hajlított állapotban legyenek. Nem jó, ha teljesen kinyújtod a térdeket, mert sérülékenyebbé válnak.

A medencétől a vállakig

A medence- és csípőrészt tartsd középen, ne told ki a feneked, hanem lazán húzd magad alá.

A vállakat húzd finoman hátra, ezzel kiegyenesíted és tehermentesíted a gerinc háti szakaszát. Ha a vállak előreesnek, terhelődik a mellkas és a háti, nyaki szakasz, és hátfájás, nehézlégzés, szívritmuszavar, fáradékonyság alakulhat ki.

Görnyedten ülsz? 6 bevált ötlet, amivel javíthatsz a tartásodon

Nézegess képeket!

Elolvasom

A nyakra is ügyelj!

A nyakadat akkor nem terheled, ha a fejedet nem lógatod, az álladat lazán behúzod középvonalba: a füleknek a váll vonalával egybe kell esniük. Ha tudatosítottad magadban a helyes testtartást, figyelj arra, hogy állás, ülés, fekvés és járás közben is megmaradjon.

Ilyen a helyes járásmód

Figyelmedet irányítsd a lábakra: fontos, hogy járás közben a talpad, illetve a sarkad ne csapódjon erősen a talajhoz - ellenkező esetben nagyon megterheled a gerinced. Természetesen a becsapódás mértékét meghatározza a testsúlyod és a lendületed is, de alapvetően fontos, hogy a járásod legyen lágy, rugalmas, gördülékeny, és lehetőleg rövidebb léptekből álljon. A hosszabb, siető léptek károsítják az ízületeket, szalagokat, inakat. Lehetőleg olyan cipőt vásárolj, amelynek a talpa rugalmas, lágy. A kemény talpú és lapos, valamint a magas sarkú cipők károsan hatnak minden ízületre és a gerincre.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Hanyagold a magassarkút!

A derékfájás egyik gyakori oka a magas sarkú cipő viselése. Mivel lábujjhegyen jársz benne, a tested, gerincoszlopod statikája teljes mértékben megváltozik. Magas sarkú cipőben terhelődik az ágyéki szakasz, aminek azonnali vagy időszakos következménye a derékfájás. Fontos tehát, hogy az időd nagy részében kényelmes cipőt húzz a lábadra, amely nem torzítja a lábfejet, és amivel a boka egészségét, ezáltal pedig gerincedet is kíméled.

A panaszok orvoslása

Kattints az alábbi videóra, ha szívesen megismernél egy holisztikus módszert a hátfájás orvoslására!

Kényeztesd a lábakat!

A gerinc egészségi állapota nagymértékben függ a láb és a lábfej állapotától - ha a talp, a lábfej, a lábszár terhelődik, akkor a gerinc is. Ezért célszerű különböző módokon kezelni, kényeztetni a lábaidat - így a gerinceddel is jót teszel. A rendszeres hideg-meleg váltófürdő, a masszázs, a gyógynövényes bedörzsölés javítja a lábak vérkeringését, csökkenti az esetleges fájdalmakat. Legalább ilyen fontos, hogy minél gyakrabban járj mezítláb. Ha pedig bokasüllyedésed van, ne hanyagold el a lúdtalpbetét viselését, nélküle ugyanis egyenetlen megterhelésnek teszed ki a gerincedet.

Ezt is szeretjük