Idegesség, székrekedés és megfázás ellen

3 gyógyhatású teakeverék

Egy csésze tea nemcsak felmelegít, de segít leküzdeni az év végi hajrá kellemetlen tüneteit.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Így az ünnepek táján nem biztos, hogy csak az ajándékvásárlással és az előkészületekkel kell törődnöd. Ha megfáztál a hideg napokban, kúráld magad gyógyteákkal. Fogyassz teát akkor is, ha az ünnepi vacsorák után úgy érzed, túl sokat ettél, és emésztésed lelassult.

Ezenkívül a teakeverékek akkor is jó hatással bírnak, ha esetleg a karácsonyi rohanásban idegesnek és fáradtnak érzed magad.

Meghűlés ellen

Bodza

A bodzafélék családjába tartozó növény igen elterjedt Magyarországon. Teáját előszeretettel használják meghűléses betegségeknél. A bodzavirág teáját sokan fogyasztják reggeli frissítő italként is. Íze kimondottan kellemes.

Hárs

A hárs mintegy húsz-harminc méter magasra megnövő, illatos virágú, közép- és dél-európai fa. A virágából nyert tea az egyik legfinomabb gyógyital. Semmilyen mellékhatása nincs. Légúti hurutoknál csökkenti a köhögéses tüneteket.

Akác

A hüvelyesek családjába tartozó, Észak-Amerikából származó fa Magyarországon kisebb erdőségeket alkot. Az akácvirág kellemes aromájú teája köhögéscsillapító hatású, ugyanakkor megakadályozza a túlzott gyomorsavképződést is.

Megfázás ellen
A három növényből – egyenlő arányban – készíts teakeveréket. Áztasd a szárított növényeket 10 percig forró vízbe, majd szűrd le, és mézzel ízesítve fogyaszd. Néhány nap után érezni fogod jótékony hatását.

Emésztésserkentő

Orbáncfű

Ez a növény az ókor óta ismert és használt gyógynövény Európa-szerte. Teája ajánlott gyomorsavtúltengés, epebántalmak vagy felfúvódás esetén. Ezenkívül baktériumölő hatásának köszönhetően mérsékli a tápcsatornában előforduló apróbb gyulladásos tüneteket.

Kamilla

Ez az egynyári növény Magyarország minden területén megtalálható, nagyobb tömegekben azonban az Alföld szikes legelőin él. A kamillavirág az egyik legfontosabb és legismertebb gyógynövényfajta. Teája nyugtató, görcsoldó, szélhajtó hatásáról ismert.

Cickafark

A cickafark a fészkesvirágzatúak családjába tartozó évelő, lágyszárú növény. Étvágyjavító, emésztésserkentő, görcsoldó hatásáról ismert. Intenzív fertőtlenítő hatásának köszönhetően kiegészítő kezelésként alkalmazható gyomorfekély esetén is.

Emésztésserkentő teakeverék
Emésztésserkentő teakeveréket készíthetsz két teáskanál szárított kamillából, valamint egy-egy teáskanál szárított orbáncfűből és cickafarkból. Miután összeválogattad a szárított növényeket, forrázd le őket, majd 15 percig hagyd állni. Végül ízesítsd a teát mézzel.

Stressz ellen

Komló

Ez a kétlaki növény leginkább a vízparti, nyirkosabb élőhelyek lakója. Több fajtája a sörgyártásban is ismert. Gyógyteaként kiváló hatással van az idegesség, a stressz tünetei ellen. Megnyugtatja az idegeket, enyhe altató hatással bír.

Levendula

Az ajakosvirágúak családjába tartozó félcserje fény- és melegigényes növény. Teaként gyógyfüvekkel kombinálva használd, ha ideges vagy. Ezenkívül használhatod illóolaját is. Ha nem tudsz elaludni, csepegtess kockacukorra két-három cseppet belőle.

Macskagyökér

A nyirkos, lapos réteken élő évelő növény kiváló hatással van a stresszes idegrendszerre. Gyógyszerkészítmények alapanyagaként is ismert. Idegcsillapító, nyugtató és enyhe altató hatású teakeverékek elmaradhatatlan alkotórésze.

Nyugtató hatású tea
Ha ideges vagy, készíts nyugtató hatású teakeveréket két teáskanál komlóból, valamint egy-egy teáskanál szárított macskagyökérből és levendulából. A teakeveréket 10 percig kell állni hagyni a forró vízben, majd mézzel és citrommal ízesítheted.

OLVASD EL EZT IS!

no tanul
  • tanulás
  • táplálkozás

Ezeket edd vizsgaidőszakban!

Ezt is szeretjük