Hányféle baktérium élhet a mobilodon?

Íme, a válasz

Nemcsak a billentyűzet és az egér, hanem a mobilod is biztos kikötő a baktériumok számára.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Használod a mobilodat a munkahelyen, az utcán, a tömegközlekedési eszközökön, az edzőteremben - sokan még a fürdőszobába is magukkal viszik.

Nem véletlen tehát, hogy a készüléken nyüzsögnek a kórokozók, amelyek számos megbetegedésért felelhetnek - írja a The Wall Street Journal.

Hányféle baktérium él a mobilodon?

A mobilod érintkezik a száddal, a füleddel, az orroddal, illetve a kezeddel - ebből adódóan olyan veszélyes mikroorganizmusok tanyázhatnak a készüléken, amelyek hasmenést, influenzát, szemgyulladást okozhatnak.

A Hoosier Mikrobiológiai Laboratóriumban - röviden HML-ben - egy chicagói irodából véletlenszerűen kiválasztott nyolc mobiltelefon tisztaságát tesztelték. Bár a készülékek semmi jelét nem mutatták annak, hogy E.coli vagy Staphylococcus baktériumok lennének rajtuk, a vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy egyes készülékeken 4,2 egységnyi coliform baktérium él. Csak összehasonlításként: ennek a baktériumnak a megengedett felső határa 100 ml vízben 1 egység.

Hiányos higiénia

Dr. Donald Hendrickson, a Ball Állami Egyetem orvos-mikrobiológusa, valamint a HML elnöke szerint nagyon rosszak a vizsgálat során kapott eredmények - egyértelműen a kézmosás hiányára, illetve a nem megfelelő személyi higiéniára utalnak.

8 mindennap használt irodai eszköz, ami megbetegít

Nézegess képeket!

Elolvasom

Tízszer több baktérium

Hogy pontosan hányféle baktérium, illetve más kórokozó él a mobilodon, nehéz megsaccolni, hiszen ez az életmódodtól is függ. Azt azonban már kimutatták, hogy nagyjából tízszer több ver tanyát a készüléken, mint WC-deszkán.

Mivel fertőtlenítsd a telefonod?

A HML laborban négy különböző tisztítási technikát teszteltek: lemosták a mobilokat vízzel, alkohollal, Windex Original nevű üvegtisztítóval, valamint elektronikus berendezésekhez készült - Nice 'N Clean nevű - törlőkendővel. Ahogy az várható volt, a sima csapvíz teljesített a leggyengébben, a legjobban pedig az alkohol, mely a tisztítás során a baktériumok közel 100%-át elpusztította.

Félmegoldás?

Nem érdemes azonban tiszta szesszel suvickolni a telefonod, hiszen így kárt tehetsz benne. Vásárolj inkább olyan elektronikus berendezésekhez gyártott mikroszálas törlőkendőt, mely képes az kezedről a telefonra került szennyeződések és olajok eltávolítására. Bár ezek a termékek számos kórokozót nem távolítanak el, mégiscsak kedvezőtlenebb terepet teremtenek számukra. Természetesen joggal gondolod, hogy ez csupán félmegoldás, ám gyakori kézmosással kiegészítve már sokat tettél a kórokozók ellen.

Ezt is szeretjük