A felfázás 4 tünete és biztos házi gyógymódjai

Télen különösen sokat szenvedsz a felfázástól? Néhány otthoni gyógyír segít a gyors gyógyulásban. És a megelőzéshez is adunk tippet.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A vizeletürítés közben tapasztalt égető, szúró, görcsös fájdalom általában húgyúti fertőzésre - felfázásra - utal. Minden ötödik nő évente legalább egyszer szenved ilyen fertőzésben. A problémával tanácsos orvoshoz fordulnod, de az antibiotikum-kúra kiegészítéseként - valamint a fájdalom csökkentése érdekében – még bevethetsz néhány trükköt.

Női betegség

A nők sokkal gyakrabban kapnak húgyúti fertőzést, mint a férfiak. Ez azzal magyarázható, hogy a nők húgycsöve rövidebb, ráadásul viszonylag közel helyezkedik el a végbélhez, így a kórokozók könnyebben juthatnak el a húgyutakba.

A felfázás tünetei

  • Alhasi fájdalom.
  • Gyakori vizelési inger.
  • Zavaros, véres vizelet.
  • Égető, görcsös fájdalom vizeletürítés közben.

Házi gyógymódok

Gyógyító italok

A fertőzés legelső jelére oldj fel negyed teáskanálnyi szódabikarbónát másfél deciliter vízben. Először igyál meg két deciliter vizet, majd a keveréket.

A szódabikarbóna csökkenti a vizelet savasságát, ez pedig enyhíti a vizeléskor jelentkező csípő, égő érzést. Ezenkívül napközben körülbelül óránként igyál meg egy pohár vizet. Így kimoshatod a baktériumokat, ráadásul hígabbá teszi a vizeletet, ennek köszönhetően csökken az irritáció.

A leggyakoribb női fertőzések természetes ellenszerei

Nézegess képeket!

Elolvasom

Áfonya

Kutatások igazolták, hogy az áfonyalé segít a húgyúti fertőzések gyógyításában. A baktériumok szaporodását ugyan nem akadályozza meg, de tartalmaz egy olyan vegyületet, ami meggátolja a kórokozók megtapadását a húgyutak falán. Igyál naponta három deciliter áfonyalét a fertőzés megelőzésére, illetve kezelésére.

Fertőzés elleni teák

Készíts egy csésze fokhagymateát. Bár az íze nem lesz túl kellemes, mivel a fokhagyma erős baktériumölő vegyületeket tartalmaz, kiválóan gyógyítja a hólyaghurutot. Tisztíts meg néhány gerezdet, zúzd össze, tedd meleg vízbe, majd hagyd állni öt percig.

A lestyán gyulladáscsökkentő, baktériumölő, valamint vízhajtó hatással bír. Önts egy csészényi forrásban lévő vizet két teáskanálnyi aprított, szárított gyökérre. Hagyd ázni tíz percig, majd leszűrve fogyaszd.

A csalántea szintén kiváló vízhajtó, így elősegíti a baktériumok távozását a szervezetből. Tégy egy teáskanálnyi szárított csalánt egy csésze forró vízbe, hagyd állni tíz percig, majd szűrd le. Naponta egyszer fogyaszd.

A megelőzés ereje

Használj kímélő, illatanyagmentes szappant, és kerüld az illatosított fürdőolajokat, habfürdőket. Ezenkívül nagyon fontos, hogy - mivel a nyirkos közeg kedvez a baktériumok szaporodásának - úszás után soha ne maradj vizes fürdőruhában.

Továbbá nem tanácsos műszálas fehérneműt hordanod. A műszál ugyanis kevésbé szellőzik, mint a pamut - így nyirkosabb környezetet biztosít a kórokozók számára. Ha hajlamos vagy a felfázásra, ajánlott elkerülnöd bizonyos élelmiszerek fogyasztását. Ilyen például a spárga, a spenót, a cékla, a nyers répa, a paradicsom, a citrusfélék, az eper, valamint a vörös hús. Ezek az élelmiszerek savasítják a vizeletet, így hozzájárulhatnak a húgyúti fertőzések kialakulásához.

Cikkünk a Reader’s Digest 1001 otthoni gyógyír című könyve alapján készült.

OLVASD EL EZT IS!

szomoru no
  • felfázás
  • tünetek és betegségek

Sűrű vizelési inger, csípő vizelet

Ezt is szeretjük