5 természetes allergiaűző házipor és parlagfű ellen

Ezt még nem próbáltad!

Évről évre társad a zsebkendő, mert utolért az allergia? Ne adj esélyt többé a tüneteknek!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha nem csak a múló megfázások alkalmával tapasztalsz tüsszögést és orrfolyást, valószínűleg az allergia váltja ki panaszaidat. A betegség, bár nem jár súlyos következményekkel, nagymértékben gátolja a mindennapi tevékenységeidet. Mielőtt a gyógyszerekhez fordulnál, ismerd meg a természetes módszereket, melyek mellékhatások nélkül szabadíthatnak meg a kellemetlen tünetektől, akár beltéri, akár kültéri allergiától szenvedsz.

Lázadó immunrendszer

A légúti allergia tünetei hasonlóak a vírusfertőzés során tapasztalható felső légúti panaszokhoz. A legszembetűnőbb különbség, hogy az allergia - a kiváltó okoktól függően - meghatározott hónapokban vagy folyamatosan, egész évben támad.

A légúti allergia jellegzetes tünetei

  • Fáradtság.
  • Tüsszögés.
  • Orrdugulás.
  • Irritált torok.
  • Folyamatos orrfolyás.
  • Vörös, viszkető, duzzadt szemhéj.

Az egész év során fennálló tünetek esetén a poratkára, a penészgombára vagy az állati szőrre való túlérzékenység állhat a háttérben. Az ártalmatlan anyagok akkor okoznak problémát, ha immunrendszered hibás működése miatt idegen betolakodóknak észleled őket. Szervezeted ilyenkor támadásba lendül, és beindul az ellenanyagok termelődése. Mivel az orr, a szem és a torok nyálkahártyája találkozik először az allergiát előidéző részecskékkel, a tünetek is ezeken a területeken jelentkeznek. Allergiavizsgálat bizonyíthatja a betegség gyanúját.

Bízz a természet erejében!

A légúti allergia rendszerint nem jelent komoly veszélyt, ám rendkívül kellemetlen tünetekkel terheli szervezetedet. A túlzott érzékenységgel reagáló immunrendszer megnyugtatásra vár, hogy visszanyerje egészséges működését. Ebben segítenek a természetes módszerek, melyeket párhuzamosan is alkalmazhatsz.

Kvercetin, az allergiasorompó

A bogyósgyümölcsökben rejtőző anyag koncentrált kivonata az allergiás jelenséget kiváltó hisztamin termelődését gátolja. Míg a hagyományos gyógyszerek csupán a hisztamin hatását csökkentik, a kvercetin a kezdeteknél vet gátat a folyamatnak.
Erősíti a hajszálerek és a sejtek falát, így kevésbé lesz hatékony az allergének támadása. A táplálékkiegészítőt étkezés előtt 20 perccel fogyaszd, naponta kétszer, 500 milligrammos mennyiségben. Hatását fokozhatod, ha csalánteával társítod a kúrát.

Antioxidáns gyümölcsök

Nézegess képeket!

Elolvasom

Halolaj, a védőpajzs

A tőkehal májából vagy a lazac húsából nyert olaj rendkívül gazdag omega-3 zsírsavakban. Ez az anyag kiváló gyulladáscsökkentő tulajdonságú, így hatékonyan mérsékli a nyálkahártyákat érintő tüneteket.
A-vitamin-tartalma erősíti a szöveteket, melyek ezáltal könnyebben ellenállnak az idegenként érzékelt anyagoknak. A kivonatot kapszula vagy folyadék formájában is megvásárolhatod, melynek csomagolásán tanulmányozd a felhasználási javaslatot.

Vitaminbombák

A megfelelően működő immunrendszer egyik kulcsa a C-vitamin. Kiváló antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik, vagyis hatására a szervezeted eredményesen szembeszáll az ellenálló-képességet veszélyeztető, káros szabadgyökökkel.
A C-vitamin emellett hatékonyan csökkenti a gyulladásos tüneteket, és mérsékeli az allergiás jelenségért felelős hisztamin hatását. A B5-vitamin, vagyis a pantoténsav kitűnő fegyver az orrdugulás ellen. Érdemes párhuzamosan alkalmaznod a kétféle táplálékkiegészítőt - mindegyikből naponta 500 milligrammot fogyassz.

Gyógynövény-terápia

A hisztamin hatását nemcsak táplálékkiegészítőkkel csökkentheted, egyes gyógynövények is megkönnyebbülést ígérnek.

Próbáld ki az ánizs-, a gyömbér- vagy a borsmentateát, melyeket keverék formájában is alkalmazhatsz. A szemviszketést, tüsszögést a gyulladásgátló kamilla és a bodza teája mérsékli. A csalánt érdemes kivonat formájában is kipróbálnod, naponta háromszor 250 milligrammos mennyiségben. Az allergiás reakciót a fokhagyma is csillapítja. Ha óvakodsz erőteljes szagától, válaszd a 400-600 milligrammos kapszulát, naponta két-három alkalommal.

Védekezz apró trükkökkel!

Néhány egyszerű óvintézkedéssel hatékonyan csökkentheted a légúti allergia tüneteinek kialakulását. Ha a poratka váltja ki a panaszokat, érdemes megválnod a szőnyegektől, és használj mosható bútorhuzatot.

Az ágyneműt mosd ki hetente forró vízben, vagy a meleg mosóvízhez keverj hat evőkanál eukaliptuszolajat. Ha a virágpor okoz túlérzékenységet, magas pollenkoncentráció esetén lehetőleg tartózkodj zárt helyiségben, csukott ablakok mögött. Tisztítsd rendszeresen autód pollenszűrőjét, és szánj időt minden este a hajmosásra. Ha nem kételkedsz a kis változtatások hatásában, végre szabadon fellélegezhetsz.

Cikkünk a Reader's Digest Vitaminok, gyógynövények, ásványi anyagok című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük