3 természetes csodaszer szénanátha ellen

Itt a parlagfűszezon!

Tudtad, hogy a máriatövis és a cickafark is segít pollenallergia esetén? Felejtsd el a tüsszögést!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Augusztus első felében megkezdődik az idei parlagfűszezon. A szakemberek a tavalyinál hosszabb szezonra, viszont kevés kiugróan magas napi pollenértékre számítanak. Ha ódzkodsz a gyógyszerektől, érdemes kipróbálnod néhány hatásos természetes gyógymódot.

Parlagfű - Ambrosia artemisifolia

Röviden az allergiáról

Az allergia jellegzetes reakció bizonyos anyagokra, az úgynevezett allergénekre. Az immunrendszer egyes ételek, a levegőben keringő pollenek, fémek vagy gyógyszerek hatására abnormális antitest-termelésbe kezd.

Parlagfű-allergia

Hazánkban a lakosság mintegy 25-30%-a szenved valamilyen allergiától, 1,5-2 millió ember kifejezetten a parlagfű - Ambrosia artemisifolia - pollenjére allergiás. Az agresszívan terjedő gyomnövény hazánkban körülbelül ötmillió hektár területen fordul elő.

A parlagfű pollenje a légutakon át jut kapcsolatba a szervezettel. Ennek megfelelően pedig az általa okozott allergia asztmás és szénanáthás tüneteket okoz.

A parlagfű-allergia tünetei

  • Orrfújás
  • Könnyezése
  • Szemviszketés
  • Folyamatos tüsszögés

A leggyakoribb allergiát okozó élelmiszerek

Nézegess képeket!

Elolvasom
Friss pollenjelentések
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat honlapján megtalálhatod a legfrissebb pollenjelentéseket. Kattints ide!

Gyógyító növények

Máriatövises tinktúra

A máriatövist - Silybum marianum - nem csupán magas vérnyomás ellen lehet felhasználni. A benne lévő tanninnak és keserűanyagoknak köszönhetően segít a pollenallergia tüneteinek enyhítésében is. Vásárolj gyógynövényboltban máriatövis-tinktúrát, melyet naponta többször is használhatsz. Reggeli ebéd és vacsora előtt oldj fel tíz csepp tinktúrát egy kevés vízben, majd fogyaszd el!

Máriatövis – Silybum marianum

Cickafarkos tea

Ha a parlagfűallergia esetedben elsősorban kellemetlen könnyezéssel jár, próbáld ki a cickafarkos teát. Csészénként egy teáskanálnyi cickafarkat - Achillea millefolium - forrázz le, majd hagyd állni néhány percig. Naponta két-három csészével fogyassz belőle - egy kevés mézzel ízesítheted.

Falgyomos tinktúra

A csalánfélék családjába tartozó falgyom - Parietaria officinalis - ugyancsak hasznos gyógynövény parlagfűszezon idején. A falgyom káliumsót, kalciumot, ként, növényi mézgát és tannint tartalmaz. Fogyasztása tisztítókúrákhoz is ajánlott, de pollenallergia esetén is érdemes kipróbálnod. Naponta kétszer - étkezés előtt - tíz csepp tinktúrát oldj fel egy kevés vízben, majd idd meg.

Cikkünk megírásában a Természetes gyógymódok enciklopédiája című könyv segített.

A helyes táplálkozástól a gyógynövény-terápiákon át a homeopátiáig rengeteg hatásos, szelíd gyógymódot ismertet ez a kézikönyv a leggyakoribb betegségek megelőzésére és kezelésére. A gazdag orvosi szótár címszavai segítenek a megfelelő kezelési módokat kiválasztani egy adott panasz esetén: például javasolt élelmiszerek, gyógyteák, borogatások, az illóolajok vagy a Bach-virágterápia alkalmazása. Hasznos tanácsok sorozata igazítja el az olvasót, hogy miként fordítsa a maga hasznára a gyógynövények és más, fontos természetes anyagok kiváló tulajdonságait és legértékesebb elemeit.

Kiadja a Ventus Libro Kiadó.
Ára 4133 forint.
A könyvet itt rendelheted meg!
Ezt is szeretjük