Ezért folyik ki a pénz a kezeid közül: 2 tipp, hogy megakadályozd

A pénzt túlságosan könnyű elkölteni, utána pedig bánkódhatsz. Elmondjuk, hogyan változtass.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Akár zsebpénzt kapsz, akár diákmunkával keresel meg némi költőpénzt, nem árt, ha tudod, hogyan kell tartalékolni egy keveset.

Némi önfegyelem és egy kis taktikázás segítségével leszokhatsz arról, hogy az utolsó fillérig elköltöd a pénzedet. Elmondjuk, mit tegyél.

Ezért fogy el a pénzed?

Nyáron még könnyebb lenullázni magad, mint a többi évszakban, hiszen a szünet minden napján fagyizhatsz, hamburgerezhetsz, bulizhatsz, és a nyaralás sem éppen olcsó.

Ám ha ész nélkül költekezel, és már csak akkor ocsúdsz fel, amikor az összes pénz kifolyt a kezeid közül, már nem lesz mit tenni. Próbálj egy kicsit odafigyelni arra, hogy mindig maradjon plusz pénzed!

Szabd meg a keretet!

Írd le egy papírra, hogy mennyi bevételed van egy hónapban. Nagyjából számold ki, mi az, amire mindenképpen költeni szeretnél, és add össze, mennyi pénzed menne el erre.

Havonta oszd ketté a pénzt, ami szükséges, vedd magadhoz, a maradékot mindig tedd bele egy borítékba, és ne nyúlj hozzá, esetleg add oda a szüleidnek megőrzésre!

Ha a kiadásaid meghaladják azt, amire bevételként számítasz, nézd meg, hogy hogyan lehetne csökkenteni azt az összeget, amit elköltesz. Legyen egy fontossági sorrended, és aszerint szelektálj, valamint elgondolkodhatsz azon, hogy miből tudnál olcsóbbat vagy kevesebbet venni. Így hamarosan csinos kis megtakarításra tehetsz szert, amit akár a bankba is betehetsz, hogy kamatozzon, de meg is veheted belőle álmaid tárgyát.

Unatkozol? 7 pofonegyszerű tipp a nyári egyhangúság ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

Célzottan vásárolj!

Ha tudod, hogy egy bizonyos termékre van szükséged, akkor úgy indulj útnak, hogy éppen annyi pénzt vigyél magaddal, amennyi az adott dologra kell - plusz-mínusz párszáz forint, mert bármi történhet. Ha sokkal több pénz van nálad, könnyen elcsábulhatsz más dolgokra, ami ahhoz vezet, hogy feleslegesen költesz.

Ugyanez a helyzet a bulizással is: ne vigyél tízezreket, mert ha tudod, hogy csak kis összeg van nálad, nem fogsz elcsábulni a hatodik pohár koktélra, és nem hívsz meg nagylelkűségből minden barátodat egy körre. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ahhoz, hogy ne folyjon ki a kezeid közül a pénz, tényleg nagy önfegyelem és belátás kell, de ha kipróbálod a spórolást, hamarosan látni fogod az eredményét, ami további takarékoskodáshoz vezet majd. Ne úgy gondolj a pénz félretételére, mintha megvonnád magadtól a dolgokat, hanem úgy, hogy egy jobb és anyagilag biztonságosabb jövő érdekében gyűjtögetsz, saját magadnak.

Ezt is szeretjük